Ayasofya yıkılacak…

Ayasofya yıkılacak..TİPİ’nin iktidara gelince yapılacaklar listesinde var..iktidara gelince yıkılacak..Ama bekliyecek zaman kalmadı..

Amerika Başkonsolosluğu’nu Kudüs’e taşıdı..5-6 ay önce Kudüs’u İsrail’in başkenti ilan etti..Şimdi de Başkonsolosluğu Kudüs’e taşıdı..

Kudüs Yahudilerin kutsal şehri..Müslümanlar için de önemli ama Müslümanlar için Mekke neyse Yahudiler için Kudüs o..Olsun..Olmasın diyen mi var..Yok..Ama buradaki mesele farklı..Bu Yahudiler için yapılmıyor..İsrailoğulları için yapılıyor..Hatta İsrailoğullarının gayri meşru olanları için yapılıyor..Amerika Filistin’i işgal edip İsrail’i kurdu ya..Yıllardır Ortadoğu’yu bunun için kan gölüne çeviriyor ya..Hatta Kürtlere devlet kuracağım diye isteri krizlerine giriyor ya..?

Kudüs Amerikalılar için çok mu önemli…?Ya da kaç Amerikalı için önemli..?Kaçının umurunda…Ya da bunu yapan Amerika’mı..

Amerika için bu kadar önemlliyse açılışı yapan neden Trump’ın kızı..?Bu Trump’ın kızını mı Amerikalı’lar daha çok seviyordur..?Amerika Başkonsoloslu’ğunu Kudüs’te açıyor..Açılışı Trump’ın kızı yapıyor..Damat ta yanında…

Trump bunu yapıyor..Her şeye rağmen yapıyor..Bu değişmez mi..?Tabi ki değişir..Geldikleri gibi giderler..Bu konu din meselesi mi..?Değil..Filistin,Filistinlinin elinden alınıyor…Dünya seyrediyor..Trump’ın bu yaptığına onay vermiyorlar..Ama seyrediyor..

Bugün Camide gıyaben cenaze namazı kılınmış..51 mi..52 kişi galiba..Eylemlerde ölen Filistinliler için..Filistinliler konsolosluk Kudüs’e taşınmasın diye karşı çıktığı için İsrail askerleri tarafından öldürülmüş..Eylem yapanlara kekin nişancılar ateş ediyormuş..Gazdan ölenler de varmış..

Bu konu hep Müslümanlar zulüm görüyor diye sunuluyor..Aslında bu gayri meşru İsrailoğulları için çok ta önemli değil bence..Orada olan Müslüman olmuş,Budist olmuş,dinsiz olmuş..çok farketmezdi..Din bunun maskesi..

Bunu protesto etmek için eylemler yapılacak,gösteriler düzenlenecek..Tamam olmalı da neyi değiştiricek..Oldu bitti ye getirecekler..Getirsinler..Sonra su akar yolunu bulur..

Sadece bunun için değil..Sadece Müslümanlar için de değil..Savaşlar dursun siye,sembolik olarak..Yani gerçek ama bu saçmalılara yıkımlara sembol olsun diye Ayasofya’yı,yani önceden kilise olan,şimdi müze olan Ayasofya’yı yıkacağız…Karşı çıkarlarmış..Çıksınlar..Amerika bile değil..Trump..hatta kızı gidip Kudus’ü İsrail’e veriyor..Başkonsolosluğun oraya taşınması o anlama geliyor..Bize ait olana hiç karışamazlar..yıkar yıkarız..

Öyle gidip yıkalım..taş taş üstünde koymayalım şeklinde değil..İktidara gelince yapılacaklarda yazılı ama…tekrar yazayım..

Ayasofya resmi törenle yıkılacak…Bütün ülkelerden,,din adamları,devlet adamları,halk isteyen katılabilir…Yıkım naklen yayınlanacak…Sonrasında altından şu çıktı,bu çıktı..sakladılar uydurmalarına izin verilmeyecek..Olan,çıkan tüm belgeler herkesin gözü önünde olacak…Taşından vs..sinden almak isteyen olursa satılacak…Sonra Ayasofya’nın yerine özel tasarlanmış bir park kurulacak..Dünya Barış Parkı..Burada Sanal Ayasofya turları düzenlenecek..vs….Çok şık bir eylem olacak…

Düzeltme-devam edecek…

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :