Kim bunlar..

Anadolu Ajansın’da bir haber var..Bugün yani 24 Haziran 2018’de yani seçimlerin olduğu bugün..Ağrı’da 3 Fransız..Şırnak’ta 3 Alman..Batman’da 1 İtalyan..Diyarbakır’da 3 İtalyan olmak üzere 10 yabancı uyruklu kişi hakkında seçimlere müdahale girişiminde bulundukları için yasal işlem başlatılmış..Bunlar AGİT gözlemcisi olmadıkları halde kendilerini AGİT gözlemcisi olarak tanıtmışlar..

Ağrı Valiliği açıklama yapmış..Merkeze bağlı Cumaçay köyü bölgesinde Fransız Uyruklu 3 kişinin AGİT listesinde olmadıkları halde kendilerini gözlemci olarak tanıtıp vatandaşlarla seçimle ilgili görüşme yapmışlar bilgisi gelmiş..Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla ifadelerinin alınması için İl Jandarma Komutanlığına getirilmişler..

AGİT–Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı–Seçimleri izleyip sonra rapor hazırlıyorlar..Devletin izniyle geliyorlar.Seçimlerde hile hurda var mı..kaynaklar doğru kullanılıyor mu vs..

Ağrı da 3 Fransız..Şırnak’ta 3 Alman..Batman’da 1 İtalyan..Diyarbakır’da 3 İtalyan..

Bunlar kendilerini gözlemci olarak tanıtıp..millete seçimlerle ilgili sorular soruyorlar..

Bunlar gözlemciyse devlet bilir..gözlemciyse ve seçim sırasında Jandarma komutanlığına getirildilerse devlete sorarız(devlet hükümet karıştıya o yüzden devlet..sonrasında ayrılacaklar o zaman bu tür soruları hükümete sorarız)..neden gözlem yapılmasına engel olundu diye..Seçimi kim kazanırsa kazansın sorarız..

Bunlar gözlemci değilse bu Ağrıdaki  3 Fransız..Şırnaktaki 3 Alman..Batmandaki 1 İtalyan..Diyarbakırdaki 3 İtalyan onun bunun çocuğuna her durumda sorarız..bizdeki seçimden size ne..derdiniz ne..bizim ülkemizdeki seçim sizi niye gerdi..Bizi gerer de siz ne alaka..Görevli değilseniz bu yerleşim yerlerinde daha çok Kürtlerin yaşadığı içinize mi doğdu…kimin çocuğusunuz siz..

https://www.aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/secimlere-mudahale-girisimindeki-10-yabanci-hakkinda-islem-yapildi/1184734

haber bu adreste..

devam edecek..

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :