Katar..Katar..Katar bize ne katar.?

Katar Suudi Arabistan’ın Basra Körfezi tarafında,denize doğru bi çıkıntı üzerine kurulmuş bi devlet..3 tarafı Basra Körfezi’nde..karaya bağlantısı Suudi Arabistanla olan sınırı..yani 3 tarafı deniz bi tarafı Suudi Arabistan…karayoluyla olursa Suriye,Irak,Suudi Arabistan sonra Katar…Nüfusu 2 milyon 250 bin,yüz ölçümü 11 bin 571 km kare..Katar Arap devleti..Bizim Katar’da,Katar’ın bizde çok yatırımı varmış.. Katar’ın doğalgaz rezervleri dünyadaki rezevlerin %15’ini oluşturuyormuş,petrol falan da iki buçuk milyonluk bi ülke..Ülke ama nüfus ve yüz ölçümü olarak şehir..

Katar Emiri,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bir uçak hediye etmiş..Cumhurbaşkanının uçak filosuna bağış yapmış..Uçak VİP donanımlı Boeing 747-8 tipi özel uçakmış..fiyatı 400-500 milyon arasıymış..

Bu dönemde,tüm ülke de seferberlik var derken” bu uçağa neden bu kadar para verilsin ki uçağa ihtiyaç yok”şeklinde eleştiriler olunca Cumhurbaşkanı Erdoğan uçak bize hibe edildi açıklaması yapmış..

Devletler birbirine hediye verirmiş de..almak zorunda mıyız..?Değiliz..Biz başka bir ülkenin sattığı uçağı pahalı diye almıyoruz..o ülkenin lideri de bize hibe ediyor..çok zenginler ya..Biz niye alıyoruz çünkü 3 gün devlet gibi davrandık ya.. yeter bize..AK Parti döneminde ki en önemli sorunlardan biri ciddiyetsiz devlet davranışıydı..İçerde de dışarda da ahbap-çavuş tarzı ilişkiler..en son Esad la çok samimiydik..sonra katil Esad oldu..Esad babasının devletinin başına geçti..Katar emiri de öyle..babasının devleti..Dünyanın en zenginlerindenmiş..Katar zaten çok zengin de..devlet başkanlarının isimleri en zengin listelerinde olmamalı..Devlet babalarının devleti olsa bile..

Biz 80+milyonluk Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak hiç bir devletten maddi değeri olan bir hediye almamalıyız..Ve her vatandaş seferberlikteyken,en acil ihtiyacımız uçak değilken..yerli yerli derken..başka ülkenin başka ülkeden aldığı uçağı alma niyetinde bile olmamalıyız..

Katar Emiri  Şeyh tamim Bin Hamad Al Tani’ye diyorum ki.. siz kendiniz  çalışıp mı kazandınız da,500 milyonluk uçağı başka bir ülkeye hediye ediyorsunuz..?

Çok zenginlermiş de..her vatandaşa sordunuz mu..?Yoksa yetki ben de ne istersem veririm mi..?Tek adamım canım ne isterse veririm..tek adamım canım ne isterse alırım mı..?Bu hediye size de,bize de haram..tabi hediyeyse…bizimkiler para verip aldılarsa..?Cumhurbaşkanı”almadık,hediye”diyor..

Bu uçak her durumda iade edilmeli..verin geriye..hibeyse de..satın alındıysa da..hayır gelmez bundan..

Katar la ilişkilerimiz iyi..iyi de devam etsin..ama ciddiyet olmalı..bu ciddiyetsiz bir durum..Bi devlet ne kadar zengin olursa olsun bize uçak hediye edemez…Hele hele”siz pahalı diye vazgeçmişsiniz alın ya para istemiyorum”u  hiç diyemez…bize uçak lazımsa..gerçekten lazımsa başka uçak alın..pahalı olabilir ama ihtiyaçsa alın..Bu uçağı iade edin..bu olmaz..bunu iade edin..

düzeltme..

Yazan:İnsanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :