Bir şovmen geçti bu dünyadan…Fesli şovmen..Cenazesi Türk Bayrağına sarılı.?Kim sardı.?Niye sardı..?Tabutun başındakiler Berat Albayrak..Numan Kurtulmuş..Soldaki Bilal Erdoğan mı..?Hımmmm….

5 Nisan da ölmüş..86 yaşında..ölünün arkasında konuşulmazmış…Konuşulmaz..Ama bir ölünün arkasından konuşa konuşa bu kalabalığı toplamış bir ölünün arkasından konuşulur.Adamın tek özelliği Mustafa Kemal Atatürk’e küfretmesi..Cumhuriyeti kurdu diye..Kurmayacakmış..Youtub da bir sürü kayıt var..deliriyor..coşuyor..demediğini bırakmıyor..şov yapıyor..rol yapıyor..iyi de para götürüyor..İslami örgütlere de aktarıyorsa demek..o yüzden seviyorlardır..dava yani..dava içinse her yol mübah..

Kadir Mısıroğlu..1933 doğumlu..Hukuk mezunu..1964 te Sebil yayınevini kurmuş İlk kitabı”Lozan Zafer mi Hezimet mi”ymiş.. Ordan ekmek yiyeceğini o zamandan anlamış demek ki..Daha o dönem Atatürk’e hakaretten hapse giriyor..1974’te genel af ile çıkıyor..
1976’da Sebil adlı bir dergi çıkarmış(dini içerikli)..Milli Selamet Partisine girmiş(Erbakan’ı partisi)..Trabzon’dan milletvekili adayı olmuş..seçmemişler..Siyasete dokunulmazlık kazanmak için girecekmiş..Atatürk’e küfredince dokunamasınlar diye..Mantıklı..Atatürk’e niye Cumhuriyeti kurdu diye daha çok küfredebilmek için meclise girecekmiş..12 Eylül’de Milli Selamet Partisi kapatılıp yöneticileri tutuklanmış..Mısıroğlu yurtdışına kaçmış..Yurda dön çağrısı yapılmış..gelmeyince vatandaşlıktan çıkarılmış…1991 de terör kanunu çıkarılmış..o da Türkiye’ye dönmüş..Kaçtığında Almanya’ya kaçmış..oradan İngiltere’ye iltica etmiş..İngiltere ailesine oturma izin vermeyince Almanya’ya dönmüş..”Osmanlılar İlim Ve İrfan Vakfı”nın başkanıymış..Bu vakıfta cumartesi günleri sohbetler düzenleyip tarih,siyaset,din,edebiyat,gündem ile ilgili soruları cevaplıyormuş..

Biliyorum..Bir kısmını izlemiştim..ben tarih anlatılınca dinlerim..tarihçiler de..din hocaları gibi hiç aynı fikirde olmuyorlar..Ama bu ayrı bir şey..programlara da çıkmış..Youtub da kayıtlar var..ben belgesiz konuşmam diye başlıyor…Ahmet Mehmet’e şunu demiş..Mehmet’de Ahmet’in söylediklerini şeye anlatmış..o ona demiş..bu buna demiş..ne diyen yaşıyor..ne dediği yaşıyor..ölülerin konuşamadığını öğrenmiş ya…Hele Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili anlattıkları..Anlatırken o aldığı haller..

Mısıroğlu tarihçi değil..dini lider..dini önder değil..olayı niye Mustafa Kemal Cumhuriyeti kurdu olayı..O da aptal muhabbeti..ne kuracaktı krallık mı..?Siyasetçiler dini kullanıyor tamam da.. bunun kullandığı din de değil..

Vakıf başkanıymış.ilim irfan vakfı..ilim Kadir Mısıroğlu’nun neresinde..irfan neresinde..

Cenazesi çok kalabalıkmış..Olabilir de..Berat Albayrak..Numan Kurtulmuş.. Bilal Erdoğan..?Başka kimler var bilmiyorum…üçü de en önde saf tutmuş..niye ki..çok değerli bir şahsiyeti mi kaybettik..Bu ülkenin kurucu liderine i..dediği için mi makbul..Youtub da izlemiştim..bir anlatıyor dersi yandaki ağacın arkasından izliyor..coşa coşa anlatıyor..Siz niye oradasınız..Fethullah Gülen’e yıllarca hoca efendi dediniz gördük..Kadir Mısıroğlu’na da üstad mı diyorsunuz..cidden,hangi konuda üstad..Siz devleti temsilen falan mı oradasınız..?Ve o adamı Türk Bayrağı’na kim sardı..?Kim ki o adam..hangi gerekçeyle Türk Bayrağı’na sarıldı..?Cumhurbaşkanı’nın damadı neden orada..?Cumhurbaşkanı’nın damadı Hazine bakanı olarak mı orada..Ne yapıyorsunuz..?

Kadir Mısıroğlu..Bu da sana kapak olsun..Ölüler üzerinden nemalandın ya hep..bak nasıl oluyormuş..

Düzeltme..devam edecek..

Yazan:ot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :