2002’de Ak Parti seçimleri kazandığında bile bu kadar üzülmemiştim..

İstanbul seçim sonuçları belli oldu..Ekrem İmamoğlu % 54 Binali Yıldırım % 45..İlk seçimin oyları orada sayılmadı..seçim temize çıkmadı..Ama son durum bu..İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı..

31 Mart’ta seçim yapıldı..AKP oylar çalındı yeniden sayım yapılsın diye başvurdu..sayım başladı… İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal yanında birileriyle ,CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yanında birileriyle gecenin bir vakti Çağlayan Adliyesine geldi..CHP oylar sayılmasın diye itiraz etti…Müberra Gürdal kabul etti..ardından hemen emekliliğini istedi..

Seçimlerin yeniden yapılması kararı çıktı..

Ekrem İmamoğlu CNN Türk’te Tarafsız Bölge’ye Ahmet Hakan’ın programına çıktı..Sonra Uğur Dündar’ın programına çıktı” aldığım duyumlara göre..CNN Türk’te 4 kameramanın işine son verilmiş”dedi..(öyle bir şey yok)

Ekrem İmamoğlu Ordu Havaalanı’nda Valiye”it”dedi…Sonraki 3 gün hiçbir şey demedi..sonra çıktı”BASİTLİK dedim”dedi…sonra Binali Yıldırım ve kendisinin olduğu yayında”BASİTLEŞMİŞTİR dedim”dedi..

İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu program yaptı..Ekrem İmamoğlu öncesinde Binali Yıldırım”soruları istemiş”dedi..öyle bir şey olmadığı.. ama öncesinde 46 dakika otelde İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu’nun görüştüğü ortaya çıktı..önce görüşmediklerini,görüntüler ortaya çıktıktan sonra da aynı odada ama görüşmedik gibi bir şeyleri Küçükkaya söyledi..Ekrem İmamoğlu sesi için ağzında maske varmış..öyle bir şeyler..

Ekrem İmamoğlu Sayıştay raporunu günlerce elinde sallayıp”752 milyar şuraya…buraya..israf israf dedii…o elindeki raporda hiç bir koşulda rakamlar olmayacağını Binali Yıldırım yan yana otururken söyledi..programlarda açıklamalar yapıldı..Sayıştay açıklama yaptı”o raporda rakam ya da zarara uğratmak gibi bir bilgi yok(olmazmış zaten)”diye..Ekrem İmamoğlu aynı Sayıştay raporunu ertesi gün yaptığı mitingde sallayı”752 milyar zarar…”dedi..

Ekrem imamoğlu”öğrenciye şunu vereceğim..buna bunu vereceğim”dedi..”her şey çok güzel olacak”dedi..

Ekrem İmamoğlu canlı yayında herkesin gözü önünde Selahattin Demirtaş’ın dosyasını okumadım(o yüzden suçlu olup olmadığını bilmiyormuş)ama siyasi çizgisini severim dedi..

Ama İstanbullu oy verdi…Niye mi…?

Çünkü:Erdoğan çıktı”Valimi harcatamam”dedi..”o valiye it dedi”dedi..Sisi mi,İmamoğlu mu”dedi..”seçilse bile belediye başkanlığı düşürülür..ben de öyle olmuştu”dedi..

Millet ne dedi…?

Süleyman Soylu”Koç İmamoğlu na özel uçak tahsis etti”dedi..”gezidekilere otel tahsis edenler,imamoğlu’na uçak tahsis etti”dedi..

Süleyman Soylu Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını cevapladı..Yapılanları anlattı..terörle mücadele..FETÖ’yle mücadele..Yapılanlar herhaldeTürkiye’nin sadece bugününü değil en az gelecek 50 yılını kurtarır..Ama sonra ne dedi”Binali abi…Binali abi…”

Binali Yıldırım yapacaklarını anlattı..bence kimin ne yapacağı da çok önemli değil..herkes o kadar göz önünde ki yapsa da..yapmasa da..ama Erdoğan bırakmadı..Süleyman Soylu bırakmadı..

Olmadı…

devam edecek…

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :