G-20…

Bence son 50 yılın liderleri tarihin en dirayetsiz liderleri.Şahıslarla derdim yok.Yani var da şahsi değil.Ama dönün bir Dünya’ya bakın İnsan en insan olduğu noktada.Yani en gelişmiş,en akıllı,en bilgili dönemini(ve bence en ahlaklı)yaşıyor.Teknoloji dediğimiz hem illet hem nimet bir şey var.Mesela ben oturmuşum lap topumda Dünya’ya mektup yazıyorum.Biri Dünya’nın herhangi bir yerinde imdat dese(help me de olur)internetten duyursa yetişilebilir.Dünyanın öbür ucundaki biri açım dese haberimiz olacak.Oturduğum yerden yemek siparişi bile gönderebilirim.Ama Dünya kan gölü olmuş.Her yerde savaş… ve liderler de sanki  Dünya’yı kendileri idare ediyormuş gibi yapıyorlar.Siz idare ediyorsanız suçlusunuz…Etmiyorsanız ne yapıyorsunuz? (2—HERKESE MEKTUP:Fethullah Gülen,Devlet,Hükümet,Muhalefet,Millet…bu yazıdan alıntı)..

Yukarıdaki bölümü aldığım yazıyı 15 Temmuz’dan sonra yazmıştım..Ben 15 Temmuz’dan sonra kendi sitemde yazılar yazmaya başladım..kimse okusun diye değil..sadece yazıyordum..sonra Facebok ta sayfa açtım..bazı yazıları sayfaya koydum..baktım okuyan var…öyle işte..

Olanlar çok korkutucuydu..her tarafta kan..insanlar ölüyor..her tarafta savaş..başka bir şeyler oluyordu..şimdi de var ama farklı..

28-29 Haziran’da Japonya’da G-20 zirvesi yapıldı..19 ülke ve Avrupa Birliği’nden oluşan bir zirve…. ÜLKELER…Türkiye,Almanya,Amerika Birleşik Devletleri,Arjantin,Avustralya,Brezilya,Çin,Endonezya,Fransa,Güney Afrika,Güney Kore,Hindistan,İngiltere,İtalya,Japonya,Kanada,Meksika,Rusya,Suudi Arabistan var..İspanya’da daimi davetli konuk kategorisindeymiş..Uluslararası para Fonu(yani IMF),Dünya Bankası,Dünya Ticaret Örgütü(DTÖ),Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü(OECD),Uluslararası Çalışma Örgütü(ILO)ve Birleşmiş Milletler(BM)gibi örgütlerin temsilcileri de zirveye katılıyormuş..

Yani büyük ülkelerin katıldığı bir zirve..G-20’de herhangi bi r karar alınıp,imza altına alınmıyor..Ama çok önemli..Mesela ABD başkanı Trump Türkiye S-400’ler konusunda haklı dedi..Bu resmi olarak anlam taşımıyor..ama tüm dünya önünde haklı dedi..

Önemli olan kimin ne dediği değil..Dünyayı liderler yönetmeye başlamış..İyisi,kötüsü başka..artık Dünyayı liderler yönetiyor..Türkiye FETÖ yü temizledikçe Dünya feraha çıkmış..Bakınca görünüyor..Tarihte böyle bir örgüt yok..girmediği,ziyan etmediği ülke yok..Dünyayı mahvetmişiz..Bu dönem bitti..

Devam edecek…

Yazan:insan(OTU)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :