Bana Pontus’lu dediler…

Ekrem İmamoğlu Diyarbakır’ gitti..Kayyum atanan HDP belediye başkanlarına destek vermek için..Günlerdir bütün kanallarda bu konuşuluyor..

Ekrem İmamoğlu neden Diyarbakır’ gitti..?Nedeni mi var..konuşulsun diye gitti..İyi konuşulsun diye mi..?Tabi ki değil..

Bu bir taktik..İlk kez uygulanıyor..başka ülkelerde uygulandı denendi desem..sanmıyorum..Kendileri farketti..ve galiba ilk “Pontus”lu da farkettiler..

Yunanistanlı bir gazeteci (Loanna Kleftogianni diye biri)”Şehri Erdoğan’ın elinden alan Kardenizliyle(Pontuslu)”başlıklı bir yazı yazıyor..Pontuslu Karadenizli demekmiş..Kendisi sonradan öyle diyor..Pontusluyu coğrafi anlamda kullanıyormuş(bi zamanlar Karadeniz’de 80-90 yıl karadeniz’de Rumların Pontus devleti varmış ya..o yüzden oralar Pontusmuş….Allah herkese akıl,izan versin..bunu yürekten istiyorum..Nüfusu İstanbul kadar olmayan bir devlet..ve akılları hala Karadeniz de..Sizin olsa ne olacak..sayınız belli..şuursuzluk salgın galiba..galibası yok gerçi..öyle)Sonrasında Esenler Belediye Başkan adayı Tevfik Göksu bu yazıyı gündeme getiriyor..Sonrası..?Herkes İmamoğlu’nu konuşuyor..

Bu olayda Ekrem İmamoğlu şöyle bir şeyi farkediyor..Kendiyle ilgili olumsuz bir konuyu rakipleri konuştuğunda ne oluyor..?Konunun ne olduğunun önemi kalmıyor..Konunun içeriği boşalıyor..Karşı taraf konunun üzerine atlayıp bunu onu değersizleştirmek için kullandıkça o fayda sağlıyor..

Sonrası…?Ekrem İmamoğlu valiye “it”dedi..Günlerce sustu..karşı taraf,Cumhurbaşkanı dahil günlerce konuştu.. 3 gün sonra Ekrem İmamoğlu çıktı”ben vali basitlik yapmıştır dedim”dedi..Kayıdı,kuydu var,herkes duydu..ama yok”basitlik”demiş..

Günlerce Sayıştay raporunu elinde salladı”753 milyonluk zarar yazıyor”dedi..Raporda öyle bir şey olmadığı açıklandı..kanıtlandı..o yine meydanda”bu raporda yazıyor”diye o raporu elinde salladı..olmadığı kesin..ama devam etti..ne oldu”günlerce Ekrem İmamoğlu”konuşuldu..

Tarafsız Bölgeye(Ahmet Hakan’ın CNN deki programı)katıldı..Ardından Halk TV’ye Uğur Dündar’ın programına katıldı..Orda”CNN de ki programı çeken 4 kameramanın işine son verildiği duyumunu aldım”dedi..yalan..kendi de biliyor”yalan”..ama söyledi..Günlerce rakip kanallar bunu konuştu..Ekrem İmamoğlu’nu konuştu..

Binali Yıldırım’la Fox tv de programa çıkacak..programdan önce açıklama yaptı”Binali yıldırım tarafı soruları istemiş”dedi..Yalan..kendisi biliyor yalan..ne oldu..Günlerce herkes Ekrem İmamoğlu’nu konuştu..

Programdan önce..İsmail Küçükkayay’la otelde 1 saate yakın birebir konuştuğu ortaya çıktı..Önceden hiç görüşmedik,konuşmadık dedi..sonra İsmail Küçükkaya”Ekrem İmamoğlu’yla aynı odadaydık ama onun ağzında maske vardı..sesi açılsın diye ilaç veriliyordu”dedi..ne oldu..Günlerce Ekrem İmamoğlu konuşuldu..

Ekrem İmamoğlu’nu öncesi yok..Bu durumu keşfedince..AKP tarafı olumsuz haberler çıkınca Allahım,Allahım diye üzerine atlayınca..hani kusur bulduk burdan yürürüz..oh oh diye..,

Bu başka bir yöntem..Ama işlemiyebilirdi..Mesela Cumhurbaşkanı meydanlara çıkıp onların yazdığı senaryoyu oynamasaydı..

Ekrem İmamoğlu aynı yöntemle devam ediyor..Ben Selahattin Demirtaş’ın”siyasi çizgisini beğeniyorum”diyen İmamoğlu kayyum atanan belediye başkanlarını desteklemek için Diyarbakır’a gidiyor..”ben İstanbul’da da olurum,Diyarbakır’da da olurum”..diyor..Niye..?Sen kimsin ki?Her gün şehit cenazesi var..Önemli değil mi..

Şimdi Yenikapı’ya belediyenin fazla araçlarını dizmişler..teşhir ediyorlar..çok lüks araç varmış..,ihtiyaçtan fazla araç varmış..İsraf varsa zaten denetlensin..cezası neyse kesilsin de..öyle olduğu ne belli..araçlar oraya çekilmiş te..öyle olduğunu nasıl bileceğiz..bu önemli mi..?değil..doğru olup olmaması önemli değil..bunu biliyor..inanmak isteyenler inanacak..karşı taraf konuşacak..aynı..

Günah sadece şeytana fayda sağlar..Allahın günahtan kazancı yok..kulun günahtan faydası yok..Bu yöntem şeytani….

Devam edecek..

Yazan:insan(OTU)

Sonraki yazı:Canan Kaftancıoğlu mu…Kim bu kadın..?Doktor..13 Ocak2018’de CHP İstanbul il başkanı seçiliyor..ve sonra her yerden çıkıyor..kimsin sen..?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :