Güne-dem..

Libya Hükümeti Türkiye’den resmi olarak asker istedi..Meclisten teskere çıkarsa Türk askeri Libya’ya gidecek..Cumhur ittifakı gidecek diyor..muhalefet hayır diyor..Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümet’i var..karşısında Temsilciler Meclisi var..Ulusal Mutabakat Hükümeti Dünya tarafından resmi olarak tanınıyor..Karşısındaki Temsilciler Meclisi Libya Ordusu ile general Hafter’in darbesiyle kurulmuş..Darbe yani..

Hafter Kaddafi zamanında Genelkurmay Başkanlığı yapmış..Sonrasında hapis yatmış..Amerika’ya sürgüne gönderilmiş..2011’de Kaddafi karşıtı ayaklanma başlayınca Libya’ya dönmüş vs..Askeri eğitimini Rusya’da almış..

Hafter’in arkasında Mısır,Birleşik Arap Emirlikleri,Rusya ve Fransa varmış.. Libya Ordusu da Hafter’i yani Temsilciler Meclisi’ni destekliyormuş..Ulusal Mutabak Hükümeti’ni de Türkiye,Birleşmiş Milletler,Avrupa Birliği ve birçok üye ülke destekliyormuş..

Resmi Hükümet’in ordusu yok..düzensiz birlikleri var..Temsilciler Meclisi’nin yani Hafter’in ordusu var..Libya Ordusu zaten o tarafta..Yani resmi hükümet ordusuz hükümet..

Resmi Hükümet yani Ulusal Mutabakat Hükümeti Libya’nın yüzde 20 sine sahipmiş..

Bizden asker yardımı isteyen hükümet bu..yani ordusu olmayan..gücü olmayan..ülkenin %20 sine hakim olan hükümet..

Askeri güç bi tarafta…hakimiyet bu tarafta..resmi hükümet bi tarafta da..millet hangi tarafta..Libya ordusu neden o tarafta..Bizim askerimiz gidip Libya ordusuyla mı savaşacak..?

Görüntü resmi hükümet resmi olarak asker istiyor da..Hiç bir şeye gücün yok..Ülkenin ordusu karşında..ülkenin tamamına yakınını o idare ediyor..Tamam meşrusun..Hafter’i besliyorlar bellii..Amaaa..Bilemedim…

Tek Cumhur olarak talimatımdır..Türk askerini meçhule göndermiyorum..Teskere çıkardık..göndeririz falan demeyin..Tamam Cumhur İttifaklıyım da..Biz Amerika değiliz her yere ADALET sağlamaya gideceğiz..Ülke tehdit altında diye Cumhur İttifaklıyım..Türk Askeri’ni ikram edelim durumlarında olmaz..Bunu diğer devletlerle görüşerek çözün..Bu askerle çözülecek bir durum değil..

Yazan:Tek Cumhur(OT)

Sonraki güne-dem…Kanal İstanbul…Tank-Palet fabrikası..saraya giden CHP’li geyiği.. ne zaman..?demledikçe…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :