AFGAN GÖÇÜ…

“Yolda araba çarpar ölürüm..Kanserim diye ne belli kanserden öleceğim..”

Bu cümleyi yıllardır duyuyorum..kendim de söylüyorum..Öyle zaten..Araba çarpar,başka hastalık çıkar..bir çok sebep olabilir..

Kanser hastasısın Konya’da evinde akşam çayını içmiş otururken evine kiralık katil girip seni öldürür mü..?öldürür..beterin beteri var işte..hem de karşı komşunu öldürmek için gelip adresi şaşırıp seni öldürür mü..?öldürür..

Metin- Necla Büyükşen çifti 3 yıl önce evlerinde ökdürülmüş..3 çocukları var..Büyük oğulları Uğur,Uğur’un eşi Betül ve onların çocukları,bir de genç kızları Büşra aynı evde yaşıyorlar..küçük oğulları Osman doktor..o başka şehirde yaşıyor..

3 çocuklu çevrelerinde sayılan,sevilen bir çift..3 sene önce bir gece eve maskeli birileri geliyor..tüfekle babayı,anneyi öldürüyor..genç kız kaçıyor..yolda komşunun arabası rastlıyor jandarma eve çok yakın..onunla jandarmaya gidip,jandamayı alıp eve geliyorlar..

3 sene önce Müge Anlı’ya başvurmuşlar..sonuç alınamamış..Bu sene doktor olan oğul tekrar başvurmuş..çünkü nereye başvursa sonuç alamamış..anne baba öldürülmüş ama katili elini kolunu sallayarak geziyor..

Ben bu sene Müge Anlı’da izledim..ara ara 3 sene önceki yayınlardan da gösteriyor..aile, çevre başından itibaren gelin,evdeki oğul,gelinin kardeşi,gelinin kuzeninden şüpheleniyor..hatta emin..evin kızının da yani Büşra’nın da aslında katili bildiğini ama sırrı olduğunu bunun ortaya çıkmaması için söylemediği konusunda eminler..teyzeler,amcalar herkes hemfikir gibi..

Böyle düşünmeleri için sebepleri var..Gelin ve evin oğlu Metin Büyükşen’den ev istiyorlar..gelinin mehriymiş..herkes bunu biliyor..Metin Büyükşen vermem de demiyor..”arabayı,üstüne para vereyim”diyor…gelin”olur mu,,bu benim mehrimi karşılar mı baba”diyor..ses kaydı var..Bir bu sebepten öldürüldü diyorlar..Gelinin kuzeniyle ilişkisi vardı öğrendiler o yüzden öldürüldüler denilmiş.başka sebeplerde sayılmış..Suçlanma sebepleri dışında adli raporda Uğur,Betül ve Büşra’da barut izleri çıkıyor..kız evde ama gelin ve oğul o sırada gelinin babasının evinde..evde yoklar..barut izi çıkma ihtimali yok..

Şöyle olmuş..Komşulardan birinin eski sevgilisi(Esra)..ayrılıktan sevgilisinin anne babasını sorumlu tutuyor…Abdullah Başdemir’le sevgili oluyor.Esra’nın yeni sevgilisi AFGAN’lıları kiralıyor..onlarda kar maskelerini takıp tüfeklerle eve gelip babayı vuruyorlar..anneyi vuruyorlar..kız kaçıp jandarmaya gidiyor..

Sonrasında da kızın anlattığı her şey aslında doğru ama hiç kimse inanmıyor..Osman Büyükşen doktor oğul kardeşini,gelini,kız kardeşini evden çıkarıyor..son halde Uğur,gelin Büşra aynı evde kalıyor..herkeste onları suçluyor..

Kimse Konya’da bir eve kar maskesi takmış ellerinde susturucu takılmış tüfeklerle kiralık katillerin geleceğine inanmıyor..karı kocanın ev dışında kimseyle husümeti yok..kendi hallerinde insanlar..aslında yanlışlıkla öldürüldüler,AFGANLILAR öldürdü..vb konuşmalar olmuş ama başından itibaren o kadar bilgi kirliliği olmuş ki..olay dedikodu temelinde ilerlemiş..

3 yıl sonra Osman Büyükşen tekrar Müge Anlı’ya çıkıp programda sinir kırizleri geçirince özel ekip kuruldu ve olay çözüldü..katiller içeride tamam da…3 yıl da olan..

1..Evin genç kızı aslında söyledikleri doğru ama başından itibaren anne babasını kimin öldürdüğünü bilen ama kendi sırrı ortaya çıkmasın diye bunu gizleyen kişi olarak dışlanmış..

2.Evin oğlu Uğur annesini babasını öldüren evlat muamelesi görmüş..

3.Evin gelini mehir yüzünden ya da yasak aşk yüzünden cinayetleri azmettiren,işleyen kişi muamelesi görmüş..

4.Evin doktor oğlu Osman 3 yıldır hem anne baba ölmüş hem kardeşleri şüpheli kabusunu yaşamış..

Şüpheleri kendileri yaratmış aslında..İnsanları böyle düşündürecek şekilde davranmışlar,konuşmuşlar..

3 kardeş 3 yıldır bu kabusu yaşıyor..3 sene sonra özel ekip kurulunca çok kısa sürede olay çözülüyor..3 senedir neden bu ekip kurulmamış..Uğur ve gelinin üzerinde gerçekten barut izleri var diye raporu kim verdi..o kişi ya da kişiler hala görevde mi..barut izi olması o silahları onların kullandığını gösteriyormuş..kanıt yani..rapor yanlışsa sorumlulara gereken yapıldı mı…?

Veeeeeeeee…

AFGAN’lılar..orda bir yerde Agganlı’lar var..adam adresi verip”gidip bunları öldürün” diyor..yanlış eve girip yanlış kişileri öldürüyorlar..

Neden AFGANLILAR..?kim gider hiç tanımadığı insanları öldürür..Afganistandan gelenler öldürür..Ömrünüz hep savaş olan bir ülkede geçiyorsa…

Düzeltme..devam edecek..

Yazan:insan(OTU)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :