Ortam Sesleri..28 Şubat..

Ortam Sesleri..28 Şubat..

Mehmet Ali Brand:Peki sizin için mesela bugün ki yapısında başbakan Erdoğan kapitalist mi,değil mi?

Müslim Gündüz:Hayır..Tam bir vatan evladı..tam bir inkılapçı..tam bir fakir,fukara babası..ve Allahın izniyle Kemalizmi Türkiye’den kaldıran adam ünvanını alacak olan insandır..Çünkü Kemalizim ve kapitalizim birbirlerine göbekle bağlıdır..Bunların kalkması lazımdır ve kalkıyor..

Mehmet Ali Brand:Sevgili seyirciler iyi akşamlar..32.Güne hoş geldiniz..Bu akşam 28 Şubat’ın sembol isimlerinden biriyle birlikte olucaz..Aczimendi lideri Müslüm Gündüz..Hoş geldiniz..

Müslim Gündüz:Hoş bulduk..

Mehmet Ali Brand:Aczinemdileri..sarıkları,cübbeleri,asalarıyla hatırlıyosunuz..o dönemde..28 Şubat döneminde.Daha önce biz karşılaşmadık..Daha önce toplumla o kadar iç içe olmadılar..Ama birden bire 28 şubat’ta ortaya çıktılar..Ve aslında ortaya çıkmak istemiyorlardı ama ortaya çıkartıldılar..Veya kendileri istiyodu,ortaya çıktılar..Ve dikkat edecek olursanız o dönemde hep şu söyleniyodu”bakın bu hükümet devam ederse Türkiye böyle olucak”..”Aczimendiler gibi insanlar tarafından yönetilecek”diye toplum korkutuldu..Sonradan da Aczimendilerin psikolojik harp için asker tarafından kullanıldığı iddia edildi..Müslüm Gündüz kendisine o dönemde komplo kurulduğunu söyledi..Geçtiğimiz günlerde 28 Şubat davasına da muhadil…ee mudahil olmak için başvurdular ama istekleri reddedildi..Hoşgeldiniz..Bugün daha çok sizden bahsedicez..Kimsiniz,nesiniz,nerden geldiniz,nereye gidiyosunuz..nedir bunlar diye sorucaz..ama önce seyircilerime niye siz şöhret oldunuz,niçin bu kadar konuşuldunuz bi onu hatırlatıcam..ondan sonra konu sizsiniz Müslüm bey..Başlıyalım bakalım..(ot:burayı kesmişler..Müslüm Gündüz’ün evine yapılan baskın vardı polis tarafından..Fadime Şahin’de evdeydi.o kayıt galiba)..Kimsiniz..bundan şöhret oldunuz..bizim kaşımıza çıktınız..Nerde doğdunuz,ne zaman doğdunuz biz sizi hiç tanımıyoruz..

Müslim Gündüz:Evet..evvela şöhret hiç istemediğim bir şey..Kendi kendine gelen bir şey..itibar etmediğimiz bir şey..geldiği gibi de gider..buna da hiç üzülmeyiz yani..hiç bizim kalimiz de yok..

Mehmet Ali Brand:Nerde doğdunuz?

Müslim Gündüz:Elazız.ee merkeze bağlı Akçakale köyünde bin dokuz yüz kırk bir..

Mehmet Ali Brand:ee yaşıtız yani..

Müslim Gündüz:He yaşıtız..

Mehmet Ali Brand:Siz genç görünüyorsunuz..

Müslim Gündüz:Ben gencim evet..ben gencim fakat siz daha genç görünüyorsunuz..

Mehmet Ali Brand:Sahi mi?Eh iyi..doğru olmasa bile hoşuna gidiyor insanın.şey yapmıyor..Peki,Kürt kökenli misiniz..?

Müslim Gündüz:Ben Kürdüm..

Mehmet Ali Brand:Siz Kürtsünüz..peki..

Müslim Gündüz:Yani Türkçeyi sonradan öğrendik..Hatta Ankara’da bir şeyde..bir ne yapıyorlardı..yine böyle devlet bir şeyler yapıyordu..memur geldi dedi”yabancı lisanınız var mı?”..var dedim..”nedir”dedi..dedim Türkçe..”Türkçe.ee hocam nasıl olur?”dedi..dedim doğrusunu söylüyorum kardeşim benim ana lisanım Kürtçe..Türkçeyi sonra öğrendim..Yabancı lisan sordun..Yani espiri tabi bu..

Mehmet Ali Brand:Nerde okudunuz,nerden mezun oldunuz..sonra nası..

Müslim Gündüz:Efendim biz..Elazız da sanat okulunda okudum ben..sanat okulu üçüncü sınıfa kadar..o zaman sanat enstitüleri beş seneydi..

Mehmet Ali Brand:Ne öğrendiniz?

Müslim Gündüz:Üçüncü sınıfa kadar Elazız da okudum ondan sonra Leyli meccani olarak Kastamonu’ya gittik..Yani leyli meccaniyi siz bilirsiniz..

Mehmet Ali Brand:Tabi..tabi..Galatasaray’dan bilmem mi..

Müslim Gündüz:Yani parasız yatılı..ee biraz puan yüksekliği sebebiyle bizi oraya gönderdiler..iki sene de Kastamonu’da yatılı olarak okudum..Sanat enstitüsünü bitirdim..Ondan sonra da tekniker okulunu bitirdim..Karabük’te..yani yüksek kısmı teknikerdir benim.tekniker okulunu bitirdim..

Mehmet Ali Brand:Çalışmaya başladınız..

Müslim Gündüz:Tabi..

Mehmet Ali Brand:Nerde?

Müslim Gündüz:Karabük’te hem çalıştım..hem de tekniker okulunu okudum..O zaman tekniker Türkiye’de üç yerde vardı..Karabük’te vardı,Kırıkkale’de vardı..bir de İstanbul Yıldız’da vardı..Biz Karabük’te okuduk o zaman…Karabük’te okurken..yani teknikeri okurken..son sınıfta okurken Risale-nurla tanışmak nasib oldu..

Mehmet Ali Brand:Aczimendilik burdan çıktı..

Müslim Gündüz:Evet..Yani Risale-i Nur talebeliği..

Mehmet Ali Brand:Aczimendilik nedir?

Müslim Gündüz:Aczimendilik Risale-i Nur hareketinin diğer bir ismidir..Bedül Zaman hazretleri Risale-i Nur külliyatında ee 4.mektupta ve daha bir çok yerlerde telviati tisa nın sonunda”ben Aczmendi tarikatı kurdum”diyor..ben Aczmendi tarikatı kurdum..Kuran’ı Kerim’in feyzinden istifade ederek 4.hatve ile vasıl-ı illallah eden..ee bir tarikat kurdum..bunun adı..ee Aczmendi tarikatıdır..

Mehmet Ali Brand:Peki bu giysiler,sakal,asa bunlar nereden çıkıyor?

Müslim Gündüz:Evet bunlar evvela Risale-i Nur dava değil dava içinde bir handır..Yani Risale-i Nur dava değildir..yeni bir din getirmiş değil..din de bir yenilik yapmış değil..dinin asliyetini ortaya koymuş bir harekettir..ve ilmi de budur..

Mehmet Ali Brand:Yani en şey Müslüman benim diyorsunuz..?

Müslim Gündüz:Yani Risaleyi Nur asli saadet Müslümanlığını ortaya koyan bir eserdir..

Mehmet Ali Brand:En saf Müslüman benim diyorsunuz..?

Müslim Gündüz:Allahın izniyle..ben demiyorum ama Risaleyi Nur öyle,böyle bir iddiamız yok..

Mehmet Ali Brand:Peki,kıyafetler nerden geliyor?

Müslim Gündüz:Bu kıyafetler,şimdi bakın..

Mehmet Ali Brand:Bu foklorik oluyor bir yerde..asalar şeyler..de mi..baktım şimdi arkadaşlarınız geldiği zaman bütün orda bekliyenler aa kim bunlar diyerekten dönüp baktılar..yani bi şey yaratıyorsunuz..

Müslim Gündüz:Doğru söylüyorsunuz..Şimdi kıyafet inkılabı 1925’te oldu..1925’ten evvel sizin kıyafetiniz de birisi İstanbul’da veya Anadolu’nun herhangi bir yerinde gezseydi hemen orda derlerdi aa bu kim nerden geldi bu böyle ..bu boynundaki nedir..bunun sarığı nerde..bu ne böyle tarzan gibi dolaşıyor diye..yani 80 sene evvel size öyle derlerdi..şimdi bize öyle diyorlar..biz..

Mehmet Ali Brand:Dinle ilgisi yok yani bunun?

Müslim Gündüz:Yok yok..şimdi dinle ilgisi var..örf ve adetler..

Mehmet Ali Brand:Ama bunu siz çıkardınız..

Müslim Gündüz:Şimdi o mesele şöyle arz edeyim..

Mehmet Ali Brand:Di mi..Yani Müslüm Gündüz’ün bulduğu bir..

Müslim Gündüz:Şimdi ben bir noktayı arzedeyim sonra oraya döneyim..Şimdi Emeviler 300 sene..ondan sonra Abbasiler 500 sene..Selçukiler 300 sene..Osmanlılar 600 sene İslamın tüm gelişinde yani 1400  sene bu kıyafeti herkes tanıyordu..1400 sene sonra Kastamonu’da bir kıyafet inkılabı yapıldı..başlara fotör vuruldu..frenk gömlekler giyildi..pantolon ayağa çekildi..yani 80 senelik bir devreden evvelisi 1400 sene bizim bu kıyafet biliniyordu..80 senedir bu kıyafet biliniyor..şimdi bu..

Mehmet Ali Brand:80 sene benimkiler biliniyor..

Müslim Gündüz:Sizinkiler biliniyor malasef..şimdi..

Mehmet Ali Brand:Niye malesef canım…ben çok memnunum hayatımdan.

Müslim Gündüz:Şimdi tabi bize malesef diyorsunuz..

Mehmet Ali Brand:Yo yo ben malesef değil istediğinizi giyebilirsiniz..benim..

Müslim Gündüz:Tamam  şimdi..şimdi..şakacı konuşacaz..kusura bakmayın..yani hemen ciddiye almıyorsunuz..

Mehmet Ali Brand:Hayır..hayır.hayır…

Müslim Gündüz:Şimdi bakın ee dediğim gibi 80-90 sene evvelinden taa asri saadete kadar peygamber aleyhisselatu selam efendimize kadar kim bu kıyafeti görseydi Müslüman derdi..Çünkü sarık imanla küfür arasında ayırt edicidir..Yani İslam ulemasının bir çoklarının hükmü budur..Peygamber Aleyhissalatu vesselam Efendimizin de hadis-i şerifidir..Sarık imanla küfrün arasında ayırt edicidir..

Mehmet Ali Brand:Peki sarık giymiyen Müslüman olmuyor mu?

Müslim Gündüz:Efndim ben öyle demiyorum..ben hadis-i şerifi naklediyorum..

Mehmet Ali Brand:Ben de işte şeyi soruyorum..

Müslim Gündüz:Şimdi..şimdi 80 seneden evvel sarık giymeyenlere o nazarla bakarlardı..Hatta Osmanlı da..Osmanlı da eee konuşuyoruz..yani konuşuyoruz..

Mehmet Ali Brand:Tabi..tabi..

Müslim Gündüz:Konuşuyoruz..neshebi sabitlenmeyen insanlara sarık sarmayı yasak ederlerdi..ta ki belli olsun..

Mehmet Ali Brand:Nesi belli olsun..

Müslim Gündüz:Yani babası belli olmayanları şey yapmazlardı sarık sarması engel olurdu örfi idare olarak..örf olarak..yani bu öbür insanlara karışmasın..şimdi sarığın İslamda yeri var..sakal sünneti seniyedir..Üstad Bedül Zaman hazretleri sakal salmamış..kendisi hakkında içtihad etmiştir..sebebi şu..bunu eserlerinde yazdığı şekliyle söylüyorum diyor ki”ben ee daima hapishanelerde bulunduğum için sakal salamadım ..çünkü o günlerde sakalını kesiyorlardı..halbuki ben sakal saldıktan sonra ölmeyi tercih ederdim sakalımı kestirmezdim..onun için..onun için mahkemelerde islamı müdafa etmek için kendim hakkında böyle bu kararı verdim..bundan dolayı da Allahtan af diliyorum..tabiri budur..

Mehmet Ali Brand:Pki siz diyorsunuz ki ben saf Müslümanlığın simgeleriyle karşınızda duruyorum..

Müslim Gündüz:Evet simgeler öyledir..

Mehmet Ali Brand:Peki..bildiğim elektrikte kullanıyorsunuz..

Müslim Gündüz:Elektirikte kullanıyoruz..araba da kullanıyoruz..son teknolojinin hepsini kullanırız ve severiz..

Mehmet Ali Brand:Evet..o zaman kullanılmıyordu..o zaman kullanılmıyordu..1400 sene önce yoktu bunlar..

Müslim Gündüz:Tamam..yani kıyafet mi arabayı kullanıyor..ben bu kıyafetle araba kullanabiliyorum..yani kıyafet araba kullanmıyor..

Mehmet Ali Brand:Peki bu kıyafeti ve aczmendi hareketini bir yerde siz körüklediniz..yani ölmüş olan bir hareket..

Müslim Gündüz:Başlangıç öyle oldu..evet.başlangıç öyle oldu..

Mehmet Ali Brand:Yani Aczmendi hareketi sizle doğdu..bu giysiler..bu sakallar şeyler..Peki kaç kişisiniz..Baksanıza 50 kişi diyor Arınç mesela..polis 500 kişiden fazla değildir diyor..

Müslim Gündüz:Şimdi bir şey hakikat olursa..o şey kafa sayısıyla ölçülmez..yani bir şey hakikat olursa kafa sayısıyla ölçülmez..Hazreti Ömer efendimiz Müslüman olduğu zaman altıncı senede “ya resulullah kaç kişiyiz?”dedi..Efendimiz Aleyhisselatu vesselam”ya Ömer seninle 40 kişi olduk”dedi..Altıncı senede fahri cihan Aleyhisselatu vesselam efendimiz ki Kuran’dan sonra en beli konuşan insandır..en natık konuşan insandır..en yüksek kabiliyetli..yani ikna kabiliyeti olan insandır..Kendi vatanında Mekke’de altıncı senede kendisine iman eden kırkıncı insan Hazreti Ömer efendimizdir..Ama o elinde kainatı sarsacak,kainatın den ve damarlarını harekete geçirecek kainatın kafasına geçireceği İslam potansiyelini taşıyordu ve neticede muaffak oldu..Arınç’ta bilmelidir ki hakikat kafa ölçüsüyle ölçülmez..kafa sayısıyla ölçülmez..Yani biz koyun değiliz ki bin koyun..bin baş koyun..beş yüz baş koyun..Arınç’ta bunu bilir..

Mehmet Ali Brand:Peki hangi tarihte aczimendi hareketinin..aldınız ve söküp götürmeye başladınız..bin dokuz yüz..

Müslim Gündüz:Şimdi bakın..ben risaleyi nur hareketi birinci derecede Türkiye’yi ikinci derecede dünyayı alakadar eden bir hadisedir..Türkiye’yi alakadar eden tarafı şudur..risaleyi nur ne demişse Türkiye’de olmuştur..Bakın 1925’te kıyafet ınkılabı oldu..risaleyi nur da  yazıyor..60 senede bir devir sona erer..bir devir 60 senede biter..1985 te aczimendi kıyafeti ortaya çıkmıştır…

Mehmet Ali Brand:1985’te..siz çıkardınız..

Müslim Gündüz:Evet tam 60 sene sonra..

Mehmet Ali Brand:Bundan sonraki 60 sene sonra ne olacak..?

Müslim Gündüz:Müsade edin..şimdi ondan sonra 1937’de laiklik Türkiye Cumhuriyeti anayasasına girdi..Tam 60 sene sonra 1997’de laikler harakiri yaptı..intihar ettiler..kapitalizim ve Kemalizim dibinden sarsıldı..bir daha dönmemek üzere bu vatanı terk ediyor..

Mehmet Ali Brand:Terk ediyor..?

Müslim Gündüz:Evet ediyor..süreç devam ediyor..bugün ki tevkifler,cereyan eden mahkemeler kapitalizmin ölüm haberidir..ve kapitalizme bağlı olan Kemalizmin gidiş habercisidir..

Mehmet Ali Brand:Peki..şimdi..kafa kelleyle ölçülmez bu hareket doğru..

Müslim Gündüz:Ondan sonra..müsade ederseniz..

Mehmet Ali Brand:Hayır ama şeyi merak ediyorum..Gene de bi kafa sayısı olsa kaç..beş yüz..bin..elli..altmış..kaç kişi..?

Müslim Gündüz:Ben risaleyi nurun bu emrine intisal ederek yani risaleyi nurun hayatını yaşamayı niyet ederek..ee evimde kendi evimde münzevi olarak başladığım zaman ikinci insanı hiç düşünmedim..bu günde kaç kişiyiz hiç düşünmüyorum..benim arkadaşlarım da aynen öyledir..ve kendini tek bilir bu davada..

Mehmet Ali Brand:Ama müritleriniz var..tanıyorsunuz onları..

Müslim Gündüz:Biz şimdi samimiyetle emniyete diyoruz ki 5000 kişi yazın..yine siz öyle bilin..

Mehmet Ali Brand:Ha..5000 kişiden idare edin diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Yani ortaya çıkan..hadi yürüyün dediğin zaman 1000 kişi çıkıyorsa..onun hanımı,ailesi,anası,babası 5000 kişidir..

Mehmet Ali Brand:Peki dergah var mı mesela..sabit bi dergah..

Müslim Gündüz:Şu anda dergahlarımızın hepsi faal vaziyettedir..

Mehmet Ali Brand:Kaç dergahınız var…

Müslim Gündüz:Bilemiyorum ki..epeyce saymak..yani şu anda 20 tane..30 tane belki vardır..yani merkez Ankara’dır..Vardır yani bir çok yerlerde..Maraş’ta,Adıyaman’da,Elaziz’de,Antep’te..her yerde dergahımız var..

Mehmet Ali Brand:Peki nası para kazanıyosunuz..nerden geliyo bu bi kaynak meselesi..

Müslim Gündüz:Şimdi müsade eder misiniz ben biraz bu konuştuğum noktadan geleyim parayı söyliyeceğim size..hiç bi şeyi unutmam ben..

Mehmet Ali Brand:hayır..şey dersi vermeyin..

Müslim Gündüz:Yok ben size risaleyi nur dersi vermiyeceğim..sizin buna ihtiyacınız yok..ben bunu biliyorum..Şimdi risaleyi nur hareketi 1986’da bir kademe ilerlemesi yaptı..Bu da 60 seneyle alakalı..1926’da telifine başlandı..1986’da risaleyi nurun birinci hizmet devresi hitame erdi..bu hitame erme ne manasına geliyor..malesef..malesef risaleyi nur talebelerinin samimi olan..samimi olan..yani risaleyi nur meselesinde samimi olan ee bir Yeni Asya grubu var..bu grup risaleyi nur meselesinde samimidir..86’ya takılmış..paçasını bir türlü oradan kurtaramıyor..onun için aczimendi meselesini anlamıyor..

Mehmet Ali Brand:Ne olmuştu 1986’da..?

Müslim Gündüz:Yani birinci hizmet devresinden ilerisine kafası basmıyor..Eserse yazılı olduğu halde..eserde yazılı olduğu halde bu meseleyi geçiştiriyor..bazılarına okumuyor..bazılarına da Allahu alem diyip geçiyor..

Mehmet Ali Brand:Kimdir bunlar,onlar sizin gibi giyinmiyorlar..

Müslim Gündüz:Bunlar kravatlı..takım elbiseli..bakın ben çok müthiş..

Mehmet Ali Brand:Bana benziyolar..

Müslim Gündüz:He..size benziyorlar..Yani siz de  Nurcusunuz bir cihette..Yani ikinizi yan yana koysak hiç farkınız yok..Şimdi bakın..ee..şeyin ee Ruşen Çakır’ın 1996’da çok mühim bi tespiti var..Çok mühim bi tespiti var..Ben o arkadaşın tespitlerini çok isabetli görüyorum bir çok noktalarda..ben de böyle standart Müslümanlık arama,köşeli bi adamım..şimdi..

Mehmet Ali Brand:O fark ne..o farkı bana bi anlatın..bi örnek verin..

Müslim Gündüz:O  fark şu..koyunlar sıcakta giderken gördünüz mü hiç..öndeki gider arkadaki onun kuyruğunun dibine kafasını sokar..Müslümanların tarzı bugün bu..ben öyle değilim..evet ben kafamı önümdeki koyunun arkasına sokup ta o nerye giderse ben de oraya giden cinsten değilim..Tahrik mesleğidir,burda yazıyorsa bu olacak derim..

Mehmet Ali Brand:Bugün Müslümanlar ama öyle koyun gibi gidiyorlar..

Müslim Gündüz:O noktaya geleceğim..şimdi Ruşen Çakır’ın Allah o adamdan razı..sevdiğim bir insan..diyor ki o Kocatepe camiinden sonra yazdığı bir makale..Çok aklımda yok..18 senelik bir hadise ve 1 defa okumuşum..yani orda özet olarak diyor ki”Bediül Zaman mevlidine gelen 5000 kişilik Risalei Nur talebesinin tamamı takım elbiseli..yarısından fazlası da kravatlı..rejimin nurculardan korkacak bir şeyi kalmamıştır”..Müthiş bir tespit..doğru bir tespit..Keşke imkan olsa Ruşen Çakır’ın yanına Müslüm Gündüz’de tazabilsem o yazının dibine…

Mehmet Ali Brand:O zaman siz kendinizi diyorsunuz ki bunlar..gerçek biziz diyorsunuz..

Müslim Gündüz:hayır..biz ..kimsenin nüfus kütüğü bende değil..ama risaleyi nur nurculuğu..risaleyi nur nurculuğu..

Mehmet Ali Brand:O sizden soruluyor..

Müslim Gündüz:Onu iddia ediyorum..onu dava ediyorum..şimdi bakın..

Mehmet Ali Brand:Paraya gelelim..

Müslim Gündüz:Daha gelmiyelim..1960’ta hazreti bedül zaman vefat etti..Allah..şey olabilir..yani 50..60 senelik hadiseler..67 de risaleyi nur talebelerinin önde gelen birisi Ankara Hacı bayram da 27 nolu dersanede masaya yumruğunu koydu..ben Adalet partiliyim dedi..risaleyi nurda particilik yok..risaleyi nur partici olamaz..bu yumruk risaleyi nur dairesini karpuz gibi ikiye böldü..bir tarafta Hulusi,Mehmet Feyzi..bir tarafta Hulusi,Mehmet Feyzi ve Husrev..Başta olarak erkan talebeler ve onların etrafındaki insanlar..ama bunların basını yok..yayını yok..başka bir şeyleri yok…Bu tarafta..bu tarafta basın,yayın,gazete vesayre..şamata..demdeme her şey var..Bu insanlar..bu insanları 60 ihtilali Kemalizmi garantiye almak için..risaleyi nur daima Kemalizmin baş belasıdır..ve bilsek bilmesek kemalistler..

Mehmet Ali Brand:O insanları biraz anlatsanıza.burda..yabancı bir şey değil..

Müslim Gündüz:Müsade ederseniz anlatıcam..Şimdi Kemalizim daima Türkiye’de..Mustafa Kemal sağ olduğundan beri yani..Mustafa kemal ve Bediül zaman sağ olduğu günden beri..Mustafa Kemal birinci tehlike olarak bediül zamanı görmüştür..daima Isparta’dayken günlük validen rapor istiyordu”hoca ne yapıyor”diye..sürgünde bulunduğu zamanda..Bediül zamanın gücünü biliyor.Birbirlerini iyi tanıyorlar..Onlar ortadan gitti onların koydukları hareketler kaldı..1960 ihtilalinde..1960 ihtilalinde İsmet İnönü ve şey Cemal Gürsel”şu nurcuları toplıyalım bir araya ve orada kendi hallerine bırakalım,nesilleri tükensin”demişlerdir..Tabi buna güçleri yetmedi..Buna güçleri yetmeyince risaleyi nurun yayılışını rejime tehlike durumunu bertaraf etmek için karşı hareket lazım.ne lazım..?Nurculuğu sulandırmak lazım..

Mehmet Ali Brand:Anladım..

Müslim Gündüz:1960 ihtilali nurculuğu kapitalizme çevirdi..kapitalist nurcu..bunu Süleyman Demirel vasıtasıyla yaptı..Süleyman Demirel vasıtasıyla koskoca nur camiası kapitalist oldu..Bakın şunu açık konuşuyorum…kapitalist Müslüman olamaz..nurcu hiç olamaz..kapitalistin dini imanı her şeyi paradır..kapitalist bir işçiyi 30 sene çalıştırır..o işçi işe girdiği gün bir gece kondu da yıldızları sayarak oturur..30 sene sonra emekli olduğunda gene o gece kondudadır..boğaz tokluğuna çalıştırmıştır..onu emmiştir..sülük gibi..onun emeğinin..onun sırtından emeğini yemiştir..Sonra kendisi fabrikasını 10 misli 100 misli büyütmüştür ama o işçi yine orada o işe başlamıştır..orada emekli olmuştur..kapitalist böyledir..işte..işte Süleyman Demirel rejimin desteğiyle,rejimin yönlendirmesiyle risaleyi nur hareketini yani..

Mehmet Ali Brand:Böldü..ikiye..

Müslim Gündüz:böldü ve kapitalist yaptı..

Mehmet Ali Brand:Tamam..ve..

Müslim Gündüz:Bu kapitalist..

Mehmet Ali Brand:Şeyi de siz aldınız..şey tarafını..

Müslim Gündüz:Hayır..Müsade edin..ben bu işin çömeziyim..benden evvel büyükler var..bunlar risaleyi nur dairesinde Hulusi’yi harcadılar..Kastamonu’lu Mehmet Feyzi’yi harcadılar..ya ki harcadık zannettiler daha doğrusu..Ispartalı Husrev’i ki bunlar bediül zamandan sonra bu işin sahibi insanlardı..Risaleyi nurun telifinde hak sahibi olan insanlardı..

Mehmet Ali Brand:Müslim bey..ders tarafını fazla şey yapma..

Müslim Gündüz:Hayır..hayır.katiyen sizi Müslüman etmeye çalışmıyorum..Şimdi..bakın..şimdi..özür dilerim..şaka yapıyorum..şimdi geçti bu 1960..1990..otuz sene..7 sene daha çık..23 sene..

Mehmet Ali Brand:Bu biraz sayın Türkeş’in o şey hesaplarına..

Müslim Gündüz:Yo..benim matematiğim kuvvetlidir..

Mehmet Ali Brand:Yuvarlıyor..ondan çıkar,öbürüne şey yap..

Müslim Gündüz:60 tdan 90 a 30 sene eder..67 demiştim ya..ondan 7 düşersen 23 sene kalır..matematiğim kuvvetli..merak etme.şimdi 23 sene kapitalist bir risaleyi nur hareketi..halen devam ediyor..Süleyman Demirel’e bağlı..bugün olmuş Süleyman Demirel şahısla da hiç işimiz yok..

Mehmet Ali Brand:Kim lideri..kim oranın..

Müslim Gündüz:Müsade edin..bizim şahıslarla işimiz yok..Süleyman Demirel’le işimiz yok ama Süleyman Demirel açıkça..açıkça Kuran’ı Kerim’deki ahkam ayetlerinin çıkarılması lazım demiştir..ve bu sözünü tekzip etmemiştir..Bu gazetelere geçen bir sözüdür..Kuran’ı Kerim’e itirazı olan bir insandır..Hala bugün o kapitalist nurcu neşriyat vasıtası Süleyman Demirel öksürdüğü zaman manşet yapıyor..

Mehmet Ali Brand:Hangi gazeteden bahsediyorsunuz?

Müslim Gündüz:Yeni Asya’dan..Gelelim..ilerliyelim 1990’da..

Mehmet Ali Brand:Çabuk çabuk ilerliyelim..vaktim doluyo..

Müslim Gündüz:Benim vaktim geniş..baştan konuşayım..yani köşeli konuşma..hıldıri konuşmayı bilmiyorum..

Mehmet Ali Brand:Yuvarlamayın ama dersi hızlandırın..

Müslim Gündüz:Şimdi bakın 1990’a geldik..Rejim artık o grupla kendisini muhafaza..yani nurcu..risaleyi nur hareketinin yeni işler çıkarmaya başladığını gördü..yeni işler çıkarıyor..aczimendi ordan çıktı..başka münferit hareketler başladı..çünki eser kuvvetli..eser ortada..onu anlıyan,okuyan ve ona cidi teveccüh eden iş çıkarıyo..bunu rejim bu sefer özal’ın..Özal’ın tasarrufuyla Kemalist bir nurcu tipi ortaya çıkardı..

Mehmet Ali Brand:Örnek..isim..

Müslim Gündüz:Dersanelerinde Mustafa Kemal’in kellesi olan..şeyi olan ..af edersiniz o şeyi olan..heykeli olan..

Mehmet Ali Brand:Büst..

Müslim Gündüz:Ha..büst mü diyorlar ona..yani heykeli olan gruplar ortaya çıkmaya başladı ve bunlar nurcu..biz nurcuyuz diyorlar..kimsenin nurculuk kaydı bende yok..

Mehmet Ali Brand:kim bunlar..hayır söyleyin de..yani bi boşa konuşuyoruz..

Müslim Gündüz:Yani Mehmet Ali Brand bunu daha bilemedi mi..?

Mehmet Ali Brand:Mehmet Ali Brand değil ama Ayşe,Cemre,Hüseyin falan..orda ekranda izliyenler soruyolar..

Müslim Gündüz:Şimdi..

Mehmet Ali Brand:Fethullah Gülen’i mi kastediyorsunuz?

Müslim Gündüz:O hareketi kastediyorum..Fethullah Gülen hareketi..kendisini değil..

Mehmet Ali Brand:Cemaati kastediyosunuz..

Müslim Gündüz:Evet..kendisini değil..kendisini değil..Ben şimdi Fethullah Hoca efendi hakkında bir tespitim var..Fethullah hoca denildikçe aklıma Cem sultan gelir..İtalya’da hani esir kalmıştı ya..2.Beyazıt’ın elini kolunu bağlattırmıştı ya,koskoca imparatorluk ve öyle bir sultana bir sürü icraatı tehir ettirmişti..Fethullah hoca efendinin orda esir olduğunu biliyorum ben..Öyle kendi kendine gittiğini bilmiyorum..

Mehmet Ali Brand:Sanmıyorsunuz..

Müslim Gündüz:Sanmıyorum..Fethullah hocanın ağzından çıkan sözlerin katiyen kendine ait olduğunu kabul etmiyorum..Çünkü bu iş..bu iş..risaleyi nur hareketi bir dünya hareketidir dedim..Müthiş bir potansiyeli vardır..Evvela Türkiye’de işi var sonra dünyada işi var…

Mehmet Ali Brand:Ama cemaat bu konuda son derecede duyarlı..

Müslim Gündüz:Ben ona karışmıyorum..Bunun misallerini söyliyeceğim..Büyük bir potansiyeli ee..pasifize etmenin çaresi onu cemiyetten enterne etmektir..izole etmektir..

Mehmet Ali Brand:Yani cemaat pasifiye mi etti şeyi..

Müslim Gündüz:Cemaatin şeytan kısmı hepsini demiyorum,çoğu samimi insanlar var..çoğu temiz insanlar var..Hatta % 90’ı çoğu temiz güzel insanlar var..Onlar ne yapmıştır..Fethullah hocanın etrafın çevirmişler ona giden haberi rendeliyorlar,hesaba getirip rendeliyorlar..hesaba getirip veriyorlar..Ondan çıkan sözü rendeleyip dışarıya veriyorlar..Ben bir Müslümanın..ben bir  Müslümanın Fethullah hoca gibi bir insanın değil sıradan bir insanı..ee Mavi Marmara hadisesinde Yahudiye taraftarlık gösterebileceğini asla kabul edemem..

Mehmet Ali Brand:Niye..neden..hayır niye söylediği şey bambaşka bir şeydi..dikkat ederseniz..Müslüm bey..ne diyor..kardeşim diyor..bu uluslararası dengelere dikkat çekiyor orda..

Müslim Gündüz:Güzel de..o hocaya mı lazımdı o dengeler…

Mehmet Ali Brand:O da kendi görüşünü açıklıyor orda..yani..

Müslim Gündüz:Evet dengeler lazımdı..Yani Yahudiye sorulduğu zaman..yahu dinin buna müsade etmiyeceğini bilmiyor muydu..

Mehmet Ali Brand:Siz tamamen din açısından şey ediyosunuz o konuya..

Müslim Gündüz:Hayır din açısından değil..Yani hoca efendinin etrafındaki halkadan bahsetmek istiyorum..rendeliyorlar..on..yani esirdir hoca efendi..ve şeran..ve şeran esirin fetvası geçersizdir..esirin fetvası konuşulmaz..

Mehmet Ali Brand:Çok sert söyledikleriniz..yani çok sert..çok şey..

Müslim Gündüz:Ben size dedim.şimdiye kadar konuşulmayan bir şeyler konuşucam.şimdi bakın..

Mehmet Ali Brand:Niye cemaata bu kadar kızgınsınız..

Müslim Gündüz:Yoo cemaate kızgın değilim..cemaatte çok küçük bir azınlık var..bu azınlık..bu azınlık rahmetlik Özal’ın desteğiyle..ee..

Mehmet Ali Brand:Güçlendi..Peki onlar sizi nurcu olarak kabul ediyor mu?

Müslim Gündüz:Hiç mühim değil..etmiyorlar..

Mehmet Ali Brand:Etmiyolar..onlar da diyorlar ki ya marjinal..

Müslim Gündüz:Biz onlara nurcu değil demiyoruz..

Mehmet Ali Brand:Küçücük bir grup neden ekrana çıkarıyorsunuz diyorlar..

Müslim Gündüz:Doğru söylüyorlar..çok doğru söylüyorlar..ben de onların yerinde olsam ben de..çünkü o köyden bura öyle görünür..bakın bu insanlar..yani bu insanlar dediğim o grup..Kemalist bir  nurculuk tipi ortaya çıkardılar..

Mehmet Ali Brand:Fethullah Gülen grubu yani..

Müslim Gündüz:Onların Mustafa Kemal’e hiç itirazları yoktur..

Mehmet Ali Brand:Yapmayın..

Müslim Gündüz:Evet..biri mesela hoca efendinin ağzından desinler ben Mustafa Kemal’i tasvip etmiyorum..rasladınız mı hiç..

Mehmet Ali Brand:Yoo..Mustafa Kemal’in güçlü taraflarını da söyler..Fethullah Gülen..

Müslim Gündüz:Başka tarafını da söyliyemez..

Mehmet Ali Brand:Yoo.aksıyan yönleri de söyler..ben cemaatçi bir insan olmadığımdan dolayı..sadece cemaati izleyen..

Müslim Gündüz:Yani külle işimiz yok..Külü yani inanıyorum ki %90’ı,95’i samimi risaleyi nura teveccüh etmiştir..Ama onların başında çok oyunlar dönmektedir ve 1980 darbesi..orya gelmek istiyorum..

Mehmet Ali Brand:Korkmuyor musunuz..bu söylediklerinizden..

Müslim Gündüz:Efendim..?

Mehmet Ali Brand:Korkmuyor musunuz bu söylediklerinden..baksanıza ne deniyo dokundunmu yanarsın diyerekten insanlar..

Müslim Gündüz:Ne yapalım yani yanarsak yanarız zaten…zaten ne olmuş yani..

Mehmet Ali Brand:Yanmışız yanacağımız kadar diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Şeyin dersimlinin birisine böyle adam uryan vaziyet..yani uryan denecek vaziyette bir gömlek böyle soğukta kış kıyamet karakola geliyor..o komutan diyor ki bak hele bak hele biz soğukta paltonun altında tir tir titriyoruz da şu adamın haline..komutanım diyor zaten neyimiz var ki üşüyelim..

Mehmet Ali Brand:Anladım..peki bu şey..

Müslim Gündüz:Bakın ben korkma meselesinde gayet rahat..risaleyi nur hesabına konuşuyorum..

Mehmet Ali Brand:Bi yerde bir müthiş bir kızgınlığınız ve düşmanlığınız var..cemaatin bir kesimine..

Müslim Gündüz:hayır..onların bize düşmanlığı varsa bilmiyorum..bakın bizim hiç kimseye düşmanlığımız yok..Biz risaleyi nur noktasında değerlendiriyoruz..1960 ihtilali Kemalizme tehlike..risalei nurdan gelecek tehlikeyi bertaraf etmek için kapitalist bir nurculuk..

Mehmet Ali Brand:Sulandırıldı…

Müslim Gündüz:Ortaya koydu..1980 darbesi Kemalizme Risalei nurdan gelece tehlikeyi bertaraf etmek için Kemalist bir nurculuk tipi ortaya koydu..

Mehmet Ali Brand:Tabi ama aynı zamanda Fethullah Gülen’de gene Atatürkçüler tarafından askerler tarafından.huuh..yerden yere vuruldu,mahkemelere verildi..

Müslim Gündüz:Onlar bakın ben asker kafasını size söyliyim..Ben size asker kafasını söyliyim..Şimdi eğer o askerler de hakikaten ya danışmanları kötü,ya kendileri iyi düşünemiyorlar..ya şu ya bu..askerlerin yapmak istediklerinin 10 mislini Erbakan tahakkuk ettirecekti..Erbakan’ın Kemalizmle hiç bir davası yok..demokratik,laik sistemle hiç bir davası yok..ve kapitalist bir insan..ve etrsfında topladığı insanlarda cari bir dikkat..çok hayret vericidir..cidden Erbakan’ın ancak ayakkabısının tozunu alabilirler yani..Kazan gibi..Asiltürk gibi..Şeref Malkoç gibi.Yani bunlar ancak kafada,zekada,çapta..Erbakan’ın ancak ayak tozunu alırlar ama o Erbakan..o Erbakan daima bunlarla gitmeyi tercih etmiştir..

Mehmet Ali Brand:Peki sizin orda ne rolünüz var..yani bu olayda siz niye şey yapıldınız..onlarla aynı kampa sokuldunuz..

Müslim Gündüz:Sokulabilir..Ama işin hakikat tarafı aynıdır..Mesela Kazan çıkıp diyor ki..

Mehmet Ali Brand:Kocatepedeki şeyde ben yakalattım..

Müslim Gündüz:Kocatepe dese hayran olacağım..hacı Bayram da toplattırdık gönderdik diyor..Adalet Bakanı..Adalet Bakanı  günkü hadiselerin flaşı olan bir meseleyi Kocatepe’de değil Hacıbayram’da zannediyor..Şimdi bu şevket Kazan..bu Şevket Kazan yani..

Mehmet Ali Brand:Şimdi burda olmadığı için hani söz hakkı olmuyo..onun için..

Müslim Gündüz:Evvel dinledim..O her yerde konuşuyor..söz hakkı o zaman onun konuştuğu yerlerde de benim söz hakkım var..Onun için konuşuyorum..kimseye şeyimiz yok..Şimdi bu aynı Kazan efendim Jitemnen,mitnen bilmm neynen..biz Allah içiniz ve risaleyi nur davasının aciz bir hizmetkarıyız..bunun dışında söyliyenlerin ahirette yakasına yapışacam..hakkımı da helal etmiyorum..Bunu söyliyen adam da bana delil göstermeye mecburdur..Bir adalet bakanlığı yapmış bir insan laletayn,laletayn bir insan hakkında bu jitçidir,mitçidir..

Mehmet Ali Brand:Peki içinizde emekli asker yok mu?

Müslim Gündüz:Efendim şimdi devlet,devlet kendi hayatiyetini devam ettirmek için mutlaka her yerden haberdar olmak mecburiyetindedir..

Mehmet Ali Brand:İçinize girmiş olabilir..

Müslim Gündüz:Bunda hiçbir bizim sıkıntımız yok..benim yanımda olsa arkadaşım olsa..bilsem bunda bi sıkıntım yok..çünkü benim idareyle efendim ihtilalle,darbeyle,bilmem neyle..biz insanlara iman hakikatini anlatıyoruz..

Mehmet Ali Brand:Ama var..Yani içinizde asker emeklisi olanlarda var..

Müslim Gündüz:Asker yok..bakın ben onu sarmısak diye birisi çıktı..Hususi 127 kişinin listesini çıkarttım..Size veriyorum.Bunların içerisinde bir tek asker kökenli yoktur..işte size veriyorum..Bunlar hepsi tahkik edilebilir..Mahkeme zabıtlarıyla sabittir..

Mehmet Ali Brand:Bu 127 kişi aczimendi grubunun isimleri..

Müslim Gündüz:Evet o sarmısağın soğanın dediği o grup hepsi % 40’ı askerdir diyor ya..Allah’tan korksun..yani şerefli olsun,kaliteli olsun ve özür dilesin..İşte listesini size veriyorum..127 kişinin meslekleri..Orhan Karadeniz..Hakim Orhan Karadeniz tespitleriyle buradadır..

Mehmet Ali Brand:O beş bin kişiden 127 kişiye şey yapıyorsunuz..

Müslim Gündüz:Yani 127 kişi tevkif edildi ya..Onun dediği Kocatepe Kocatepe camiinden götürülülenler..Şimdi bu vaziyette bediül  zamanın nurculuğu ne oldu..aczimendi bu hadisenin bu tarafındadır..insanlar tasvip etmiş,etmemiş,gelmiş,gitmemiş..

Mehmet Ali Brand:Beni ilgilendirmez diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Beni hiç ilgilendirmiyor..Biz risaleyi nur da yazılı olan nurculuğu yaşamak mecburiyetindeyiz..bediül zamanın ayağını kaldırdığı yerin üzerine ayağımızı koymak mecburiyetindeyiz..Bediül zaman risaleyi nurun vazifesini sünneti seniyeyi ikame etmektedir..

Mehmet Ali Brand:Peki..şimdi bir şeyi soracam..şimdi asker..niye siz..niye 28 Şubat’ta asker sizi seçiyo..çünki Cüneyt’e dediniz ki”ya kim kimi kullandı”diye sordu..Cüneyt size 5N1K’da..

Müslim Gündüz:Bizde onları kullandık..onlarda bizi kullandı dedi..nsı oldu..bu ne oldu..bi şey oldu..bunu arz edeyim..Şimdi bakın bu kapitalist nurcu..ben bu tespitimi kendi kafamdan yapmıyorum..Bugün mesela..

Mehmet Ali Brand:Yine cemaatten bahsediyorsunuz..

Müslim Gündüz:Bize geleceğim..bize geleceğim..şimdi bakın kapitalist fikirsiz insandır..yemekten başka,partından başka,paradan başka bir şey düşünmez..

Mehmet Ali Brand:Ya ben de kapitalistim..ya ben demi yemekten başka bir şey düşünmüyorum..

Müslim Gündüz:Sizi kapitalist görmüyorum..Sizin aslınızın sosyalist olduğunu biliyorum ben..

Mehmet Ali Brand:Evet..

Müslim Gündüz:Eğer kapitalist olmuşsan çok yanlış yine sosyalistliğe dön..İslama gel demiyorum..

Mehmet Ali Brand:Ben Müslümanım Allaha çok şükür..

Müslim Gündüz:Elhamdulillah..

Mehmet Ali Brand:Allaha imanım tamdır..

Müslim Gündüz:Müslüman kendinden başka biriyle ille arkadaşlık yapmak icab ederse kapitalistle sonuna kadar..şeyle sosyalistle sonuna kadar arkadaşlık yapabilir..Kapitalistle bir gün arkadaşlık yapamaz..

Mehmet Ali Brand:Peki sizin için mesela bugün ki yapısında başbakan Erdoğan kapitalist mi,değil mi?

Müslim Gündüz:Hayır..Tam bir vatan evladı..tam bir inkılapçı..tam bir fakir,fukara babası..ve Allahın izniyle Kemalizmi Türkiye’den kaldıran adam ünvanını alacak olan insandır..Çünkü Kemalizim ve kapitalizim birbirlerine göbekle bağlıdır..Bunların kalkması lazımdır ve kalkıyor..

Mehmet Ali Brand:Ama kapitlizm..başbakan fabrikalar..Türkiye’yi daha çok zengin edelim..

Müslim Gündüz:İslam servete muhalif değildir,İslam yiyiciliğe muhaliftir..yiyiciliğe muhaliftir..Bir,bir adam istediği kadar olabilir..zekatını verir yardımını yapar..şimdi bakın mesela Türkiye’de..

Mehmet Ali Brand:Anladım..dur..bi dakika..Müslim bey bir dakka..lafınızı uzatmayın..ordan oraya atladın..askerle diyordunuz ya askerle temasınız oldu mu..?Bu konu..

Müslim Gündüz:Hayır..Bizim askerle hiç temasımız yok..bunu söyliyecek bir tek Türkiye’de adam çıkamaz..Tek adam çıkamaz..ben burada 75 milyonun önünde söylüyorum..bir adam desin ki yani asker olarak ben Müslim Gündüz’le gittim şunu konuştum..bu adamlar 75 milyonun önünde hesaplaşmaya hazırım..

Mehmet Ali Brand:Peki sizin içinizde bir takım insanlar bu olayı yaratmış olabilirler mi..?

Müslim Gündüz:Hayır..benden başka bu işin emrini veren kimse yoktur..Şimdi bakın ben size anlatayım..Kapitalist nurculuk oldu mu..Kemalist nurculuk oldu mu..1986’da bediül zaman nurculuğu ortaya çıktı..ben bunlar inanırlar inanmazlar..tebessümle bakarlar diye teferruatına inanmıyorum..risale i nur kendi bünyesinden bir filizlenme yapmıştır..bunun adı aczimendidir..bunun adı aczimendidir…kendi bünyesinden bir filizlenme yapmıştır..ama..

Mehmet Ali Brand:Ama cılız..ama az ama çok diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Ama ne bileyim ben..hiç liyakatımız olmadığı halde ben kendi kendime konuşurken rabbim sen bu aczimendiyi çıkaracaktın bak şu var şu var şu var..ben hapishanede bağırıyordum ..böyle şu var şu var şu var..yani hocadır,alimdir,fazıldır,kamildir,yüksektir,belidir..İlahi bu kadar meziyeti olan insan var..bu fakire bu biçareye,bu günahkara,bu yanlışa bu biçareye niye yükledin bunu..diyen insanım..bizim dava içerisinde varlığımız bahse konu değildir..Dava bahse konudur..Şimdi 1986’da bediül zaman nurculuğu filizlendi..

Mehmet Ali Brand:Onu da siz filizlendirdiniz..

Müslim Gündüz:Benimle filizlendi..Ona ben..itiraz etme hakkım yok..Çünkü Allah bunu lütfetti..Şimdi bu filizlenme,bu filizlenme 1993’e kadar kapalı bir şekilde geldi..93’te 93 de bazı dengeler vücuda geldi..bir..basında bir rahatlama oldu..özel televizyonlar açıldı..sesler açıldı..yani TRT’nin düdüğünden başka,düdük öttürenler ortaya çıktı..bu bir imkan oldu..bu bir imkan oldu ben mahyaya ve memati İllarabbül alemin ölümüm ve yaşamam alemlerin Rabbi olan Allah içindir..Ve risaleyi nuru hayat gayesi edinmiş bir insanım..Ben bu boşluktan istifade ederek risaleyi nurun bütün dünyada bediül zaman nurculuğunun ne olduğunu anlatmaya başladım..Ve bu benim vazifemdi..işte aczimendinin işte aczimendinin basınla alakası buradan geliyor..yani biz kimseyi ama kendi davamızı duyurma için basının..askerlerin..sonradan öğreniyoruz..onların bir zaafı varmış..iktidar yapmak istiyorlarmış..askerlerin meydana getirdiği boşlukta ben kendi davamı anlatmaya başladım..Onlarla hiç alakamız yok..Düşünmeyiz de onları ama Allahın izniyle bunda da muvaffak olduk..Bugün aczimendi hadisesi Birleşmiş Milletler hadisesi haline gelmiştir..

Mehmet Ali Brand:O zaman giysinizi,sakalınızı,asanızı da bi yerde onu daha iyi duyurabilmek için kullandınız..vasıta olarak kullandınız..

Müslim Gündüz:Hayır..ben dedim ya bir kapalı devremiz vardır…o devrede yine asalı,yine sarıklı,yine cüppeli yine hanımlarımız çarşaflı,peçeliydi..basın gördü o zaman..orada gördü..

Mehmet Ali Brand:Peki o olayı bana anlatsanıza..O olay nerden çıktı,öğrenmişsinizdir artık..niye siz..niye siz,asker size o baskını yaptı..

Müslim Gündüz:Ben o baskında askerin çok fazla..

Mehmet Ali Brand:Komplo nasıl kuruldu…

Müslim Gündüz:Ben o baskında..eee o gün ki iktidarın yani 54.hükümetin yanılmıyorsam..

Mehmet Ali Brand:Erbakan..

Müslim Gündüz:54.hükümetin yerini muhafaza etmek için,Şükrü Karatepe’yi harcadığı gibi Hasan Mezarcı’yı harcadığı gibi yanındaki en yakın dostlarını harcadığı gibi bir Müslümanı da harcamayı gözü kapalı yapmıştır..

Mehmet Ali Brand:Erbakan yaptı diyorsunuz..?

Müslim Gündüz:Erbakan yaptı v e çevresi yaptı bunu..Erbakan’ın Allah rahmet etsin..İslam alemine çok büyük desteği olmuştur..Türkiye’de çok büyük yarları devirmiştir.

Mehmet Ali Brand:Ama Erbakan bana komplo kurdu mu diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Ama Necmettin hocanın bir zaafı vardı..Koltuğun köşesini gösterdin mi ona yaptıramıyacağın bir şey yoktu..Bu zaafını asker kullandı..

Mehmet Ali Brand:Erbakan bana komplo mu kurdu diyosunuz..

Müslim Gündüz:Bir böylesi,büyük bir hadisede dahiliye vekilinin adalet bakanının başbakanının haberi olmadan olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz..çok zayıf ihtimal..nitekim kendileri itiraf ediyorlar..o zaman asker dedi ki diyor..Kazan öyle diyor..O zaman asker dedi ki siz niye bu aczimendilere dokunmadınız..e ne yapalım kardeşim gittik Hacıbayram’dan birer birer topladık getirdik,size teslim ettik..demek ki koltuğunuzu muhafaza etmek için emir dinlemiş..peki..peki..şimdi bir çukur oluyor..Bu Türkiye’de çok olan şeyler..Belediye bir yerde bir çukur kazıyor,yolun ortasına bir çukur kazıyor..Bu çukura gerekli tedbiri almıyor ve çocuk gidiyor içine düşüp boğuluyor..Bu çukuru kazan hakkında orayı deşen hakkında kanuni hiç bir işlem yapılmaz mı vazifeyi suistimalden yani şeyli..ee tedbiri almamaktan bu askerin tepesindeki idarenin adı neydi..Bu askeri niye öttürüyordu bunlar,bunlar bu öttürmeyle bu milletin neye patlıyacağını,bu millete neye patlıyacağını bilmiyorlar mı..?

Mehmet Ali Brand:Belki de korktular..Üstelik o tarikatlar..

Müslim Gündüz:Korkma mazeret midir bir devlet için..bir kabine için bir Şevket Kazan için..

Mehmet Ali Brand:Sizi harcadı diyorsunuz Erbakan..Yani göz göre göre..

Müslim Gündüz:Yalnız beni değil..zaten biznen şeyimiz yok yani..bizim siyasetnen aramı..bizi gözü kapalı harcarlar..Mezarcı’yı nasıl harcadı bu..Şükrü karatepe’yi nası harcadı bu..daha diğer yüzlerce,binlerce insanı nası harcadı bu..

Mehmet Ali Brand:O tarikatler toplantısına da davet edilmediniz siz..

Müslim Gündüz:hayır..ben tarikat şeyhi değilim ki ben niye davet edileyim…o biliyor benim tarikat şeyhi olmadığımı..

Mehmet Ali Brand:Ama..ama Müslüm bey..

Müslim Gündüz:Bizim askerle o meselelerde..askerle sonrada evvelde bir tek Türkiye’de 75 milyonun içerisinde asker sivil ama hesaplaşmak şartıyla,iftira ile,bilmem ne ile değil..sarmısak gibi,soğan gibi,,erkekçe,açıkça çıksın desin ki kardeşim şu şu şu şu adam ve sen gittiniz..mesela o zihni diye bir herif çıktı..bi adam çıktı..özür dilerim adam çıktı..ben bilmem ne paşa Elazızdan almış getirmiş..Yalova’da..Doğan Paşa dediler heralde,o zaman getirmiş orada eğit..gerekli yapacağım şeyleri öğretmiş kışlada..ondan sonra da beni ortaya bırakmış…ya bu dilin kemiği yok ki..dilin gemiği yok ki..ben ne Doğan Paşa’yı tanırım,ne Yalova’yı..Yalova’da Bursa’yagidip gelirken,Yalova’yı geçtikten sonra benzin istasyonlarında durur namaz kılarım..Yalova’nın merkezinde namaz kıldığım dahi yoktur..

Mehmet Ali Brand:Ama dönüp dolaştı Müslüm bey siz bütün asanızla,giyinişinizle ee şeyinizle,görüşlerinizle ilgi çektiniz..ama en büyük ilgiyi Fadime Şahin olayında çektiniz..Şimdi insan şey yapıyo..bunu tanımıyor muydunuz bu insanı daha önceden..nerden siz buldunuz bunu..nerde buldunuz bunu?

Müslim Gündüz:Ben gene oraya geleceğim..bu aczimendinin çıkış hadisesi risalei nurun kendi bünyesinden fışkırttığı bir hadisedir..akılla düşünülerek,oturularak..bakın ben o 1997 değil mi şey..

Mehmet Ali Brand:Evet.

Müslim Gündüz:Risalei nurun 11.meselesinden meyve risalesinin..size ders vermiyorum..yanlış anlamayın..

Mehmet Ali Brand:Peki..

Müslim Gündüz:Meyve risalesinin 11.meselesinde 1417 hicri tarihini koymuştu..yani ne zaman yazmış biliyor musunuz?1944’te yazdığı bir eserdir..43’te yazdığı bir eserdir..1417..1997 eder..50 sene sonra…53 sene sonra olacak hadiseyi tarihiyle koymuştur risaleyi nura..

Mehmet Ali Brand:Tamam..

Müslim Gündüz:O damusu mamusu bilmem neyi araştıran insanlar gelsinler risaleyi nurda bu işleri görsünler..

Mehmet Ali Brand:Şimdi gelelim Fadime’ye..Vaktim azalıyor onun için..Nerde,siz bunun..nerde tanıdınız..önce tanıyor muydunuz..kimdir..nerden çıktı..

Müslim Gündüz:Hiç tanımıyordum..Ve o zaman ben ta 85’ten beri çalışan bir insan değilim..Bir,dışarda gezen arkadaşlarımızdan biriyle..kıyafetimiz açık..bi zaman DGM’de bana dediler ki gizli şeyler çeviriyorsunuz..parayı nerden alıyorsunuz..parayı aklına düşürdüm bak senin..

Mehmet Ali Brand:Evet..onu unutmuştuk..

Müslim Gündüz:Şimdi ee ben hakime dedim ki Malatya DGM’de yargılanırken dedim ki hakime bey ee şimdi ben size ne diyeyim..şimdi siz benim parayı nereye harcadığımı söyleyin ki o parayı nerden aldığımı ben size söyliyeyim..Hakim gözüme baktı durdu..Ben her akşam 2 kilo domates 1 ekmek eve poşetle giden adamım..Ben nereye para harcadım ki bu parayı nerden aldın diyorsun…fabrikam yok..efendim kaşhanem yok..geçenlerde bi ara Çamlıca’dan geçiyorum,arkadaşlarla hava almaya çıktık..bir böyle..yan yana dizilmiş..ona malikane mi derler ne derler bilmiyorum..o büyük binalar oluyor ya..böyle topla mı 1000-2000 metre kare..4 katlı,5 katlı ya..bunlar kimindir dedim..

Mehmet Ali Brand:Siteler..

Müslim Gündüz:Ha siteler..siteler..ee ne yat,kat bilmem bişeler..Elhamdulillah kapitalist tabirleri de bilmiyoruz..şimdi dedim ki..filanca tarikatın şeyhinin evidir dediler..En aşağı 4 kat..300 metreden 1200 metre kare kullanma alanı olan..

Mehmet Ali Brand:Sizin hiç malınız yok mu?

Müslim Gündüz:malım var.Ben servetin aleyhinde değilim..İslam servetin aleyhinde değil..

Mehmet Ali Brand:Çiftliğiniz var.

Müslim Gündüz:Çiftlik benim değil..Çiftliğin şu anda 300 küsür ortağı var orda..Yani herkesin bir ağacı var..Yani Allaha şükür evim var..kirada değilim..2 tane evim var..biri Elazızda,biri İstanbul’da..ikisinde de kirada değilim..çocuklarım orda..

Mehmet Ali Brand:Para nerden geliyo..

Müslim Gündüz:Para nerden geliyor..Ben esnafım..ben işçi emeklisiyim..ben 25 sene fabrika hayatı olan insanım..ve demir ticareti yapmış adamım..

Mehmet Ali Brand:Ooo…yani kapitalizm konusunda ders verecek vaziyettesiniz..demir ticareti yapmak çünki kolay iş değil..

Müslim Gündüz:Demir tüccarıyım..sermaye..yani paranın ne olduğunu bilirim..ama paranın kulu olmayı bilmem..

Mehmet Ali Brand:Nerden geliyor para?

Müslim Gündüz:Ama insanların hakkını sömürmeyi bilmem..

Mehmet Ali Brand:O ayrı..doğru..tamam..

Müslim Gündüz:Yani bir fabrika on senede 20 misli büyüyor..içindeki işçi yine aç..yine aç..ben size soruyorum ya..bi adam asgari ücret kaç lira?800 lira mı..ben 800 lira veriyorum sana kardeşim git şu İstanbul’da geçin bakayım..

Mehmet Ali Brand:Peki sizin paralar nerden geliyor?Diyorsunuz ki benim zaten eskiden biriktirdiğim paralar vardı..

Müslim Gündüz:Nerye harcadım ki..param vardı..60 bin liraya bütün ömrüm boyunca çalıştım burda bir ev almışım..öbürü de babamdan kalan yani arsanın üstüne..

Mehmet Ali Brand:Bütün hareketi kim şey yapıyor..

Müslim Gündüz:Harekette bi şey yok ki,ne var..harekette mesela geçen İstanbul’dan şeyden Ankara’ya geldik dilekçe vermeye..heralde oraya da geleceksiniz siz..gelecek misiniz..?

Mehmet Ali Brand:Gelecem tabi..

Müslim Gündüz:Evet peki..Şimdi bakın..başlıyalım ona..unutmuyorum..meseleleri unutmuyorum..

Mehmet Ali Brand:Fadime’yi bitirelim ondan sonra..Fadime’yi bitirelim..nerde tanıdınız?

Müslim Gündüz:Fadime’yi biterse konuşma da biter..

Mehmet Ali Brand:Yoo..yoo..

Müslim Gündüz:İstersen en sona bırak..

Mehmet Ali Brand:Gelelim çünkü vaktimiz dolmaya başladı..Nerde tanıdınız bunu..nerden geldi?

Müslim Gündüz:Fadime benden..Fadime hanım benden ııı bir arkadaşımdan telefonumu almış..ben o zaman Elazizdeyim..İstanbul’a gelmemiştim..Ve bir gün bir telefon..ben gayet dardayım..müşgül vaziyetteyim..yani intihar etmeyi düşünüyorum..vesayre..vesayre..ee bir çığlık..yani normal ses var,bir de çığlıkla gelen gelen sesler var..kardeşim ben şu anda Elazizdeyim..görüşmek imkanımız da yok..yani benden çok daha ala insanları da bulabilirsiniz..ııı hocam ben edindiğim malumata göre tetkikata göre heralde sizin bana destek olabileceğinizi düşündüm..neyse lafı uzatmıyalım..ben İstanbul’a geldim..ııı ve geldi..

Mehmet Ali Brand:Güzel bi kız..

Müslim Gündüz:Güzel bi kız..evet..tabi..güzel bi kız şimdi..şimdi laiklere yani laisizme göre yani demokrasiye göre hiç sorulması lazım gelmeyen bir söz ama bir Müslüman olarak söylemem ihtiyacı hissettiğim bir söz..ee şeriata göre fıkıha göre nameşru olmayacak bir tarzda,yani meşru bir  tarzda ee konuşmak imkanımız hasıl oldu..

Mehmet Ali Brand:Ne demek o?

Müslim Gündüz:Yani ben kendi dini inancıma göre,dinim neyi emrediyorsa o formatı yerine getirdim,rhat konuşabiliyorum.

Mehmet Ali Brand:Ne demek..

Müslim Gündüz:Baş başa konuşabiliyorum..

Mehmet Ali Brand:Hayır..Ne demek…onu anlatsanıza,ben bilmiyorum..bilmeyen çok vardır,onu..

Müslim Gündüz:Yani dini nikah..

Mehmet Ali Brand:Dini nikah yaptınız.

Müslim Gündüz:Yani ben öncesini geçiyorum..ve ben bu hanımla..bu hanımda gördüğüm şuydu cidden..vicdanen o kanaate vardım ki..bu büyük bir hakarete uğramış..ve büyük bir eee..kendi hususunda ve İslam cemaati hususunda büyük bir tehlike arz ediyor..

Mehmet Ali Brand:Peki ama Müslim bey..şuraya benim asistanım geldi..siz ne dediniz..benim olduğum yere bir kadın gelmesin..

Müslim Gündüz:Evet.

Mehmet Ali Brand:Yani şeytan görmüş gibi rahatsız ediyor sizi..

Müslim Gündüz:Yok..Şeytan görmüş gibi değil..Ben şeriat ölçüsünü söylüyorum..Yani hanımlar ee erkekler gibi Allahın huzurunda abittirler..Yani çok hanım var ki takvada bizim gibi 40 taneyi cebinden çıkarırlar..

Mehmet Ali Brand:Ooo.Orda hiç şey yok.

Müslim Gündüz:O ayrı,o ayrı.

Mehmet Ali Brand:Orda hiç şey yok..Şimdi..

Müslim Gündüz:Ve o hanımda da belki öyle bir imam var ki..ama fıkık ölçüleri ayrı..

Mehmet Ali Brand:Ama Fadime Şahin’i yanınıza alıyorsunuz.

Müslim Gündüz:evet.Dini nikahtan sonra konuşmaya başladım baş başa..

Mehmet Ali Brand:Ama hiç görmediniz mi daha önceden..

Müslim Gündüz:Daha evvel geldi..ben onu konuştum..bir kaç yerde konuştuğum için tekrar etmiyorum..iki..iki seferinde geldi,ben dış kapıyı açık bıraktım..dış kapıya yakın bir oda vardı,onun da kapısını açtım..o zaman harem olmuyor..yani baş başa kalınmış olmuyor..oradan geçen görüyor çünkü..o şekilde 2 defa görüştüm..üçüncüyü artık..

Mehmet Ali Brand:Kanaat getirdiniz..

Müslim Gündüz:Evet onun için artık dedim ki sana yardımcı olmak isterim ama yani dinimin de emirlerini yerine getirmek mecburiyetindeyim ve bu hanımla nikah yaptıktan sonra da kendisi de oradadır..kimle tahkik edilirse edilsin ben ona elimi sürmüş değilim..Katiyetle..yani cezviyet muamelesi yoktur aramızda..Kendisi de bulunup sorulabilir..Katiyetle ona bir baba gibi yani bugün boşadığım için bunu konuşuyorum..yoksa fıkıhta bu yasaktır..Bir baba muamelesi yaptım ona yardımcı olmaya çalıştım..

Mehmet Ali Brand:Peki o evde yok muydu o sizin baskın olan evde..

Müslim Gündüz:Şimdi o..şimdi şöyle oldu..ben cumartesi günüydü..özür diliyorum banyo yapıyordum..O..ııı onda kapı anahtarı var çünki artık harem mahrumiyeti yok..kapıyı açmış gelmiş odaya geçmiş..ben banyodayım..bir gürültü başladı..üstte de tamirat var..fakat baktım bu gürültü tamirat gürültüsüne benzemiyor..Peştemali sardım bi bakayım dedim neyin gürültüsüdür.kapıya doğru giderken onlar kapıyı kırıp açtılar girdiler içeri..polis içeri..çelik yelekler giymiş..arkasından da bir basın ordusu içeri girdi..

Mehmet Ali Brand:Yani öyle..yataktaydı da falan filan..

Müslim Gündüz:Hayır efendim..hayır hayır hayır..

Mehmet Ali Brand:O ev sizin eviniz miydi..Hüseyin Üzmez’in diye bir ara..

Müslim Gündüz:Ben kiralamıştım ondan.

Mehmet Ali Brand:Hüseyin Üzmez’in evi orası..

Müslim Gündüz:Onun eviydi,kiralamıştım..yani ona kira kontratı yaparak onun evini kiralamıştım..Şimdi ee ayrıca Hüseyin Üzmez’inde ne gibi bir erkek olduğunu bütün o hadiselerde erkek olduğunu bütün o hadiselerde kendisini gösterdi,geri adım atmadı.Yani yok ben bilmeden verdim ,yok bilmem değil..Yani ben evimi vermiştim oturuyordu.Ve bir çoklarının da ağzının payını verdi.Hüseyin Üzmez böyle bir erkektir..

Mehmet Ali Brand:Yani şey yaptı..kirasından bilmem nesinden..

Müslim Gündüz:Merttir,kıvırmadı yani..Şimdi orada bunun islam cemaatine getirmek ihtimali olan tehlikeleri ve buna vicdanen bi şey yapabilir miyim?Yani bir insan dara düşmüş ve gelmiş kapınızı çalmış,içeri giriyor illa benim şu sıkıntıma derman sizi görüyorum…yani evet,benim gibi topun ağzındaki bi adam tedbir edebilirdi.Doğru yanlış yapmışım..doğru..yani ona bi şey demiyorum.

Mehmet Ali Brand:Yani ondan yararlanmışsınız izlenimi çıktı..

Müslim Gündüz:Bunu öyle lanse ettiler..

Mehmet Ali Brand:Güzel bir kadından..bula bula onu mu buldunuz..Bi çok derdi olan kadın var..Bi çok şeyi var diye..

Müslim Gündüz:Şimdi o şekle girdi…Ve malesef,malesef Kemalist nurcular da bunu kendine vazife bildiler..

Mehmet Ali Brand:Cemaatten bahsediyosunuz gene..

Müslim Gündüz:Cemaat memaat meselesi değil,Kemalist nurculardan bahsediyorum..

Mehmet Ali Brand:Çok karıştı da onun için ben yerine oturtmaya çalışıyorum..

Müslim Gündüz:He..şimdi kaderin..

Mehmet Ali Brand:Amma da oyun içinde oyun yaşanmış..

Müslim Gündüz:Kaderin hükmü başka oluyor..Yani ben oradaki niyetim Allah’ta biliyor,kendim de biliyorum,vicdanen de rahatım ki sebep bu idi ama kader başka türlü örmüş..Şimdi bir peygamber hakkında insanlar bunun bedeninde yara var,şu var,bu var diye dedikodu çıkarıyor..Deniz kenarında yıkanırken bir rüzgar geliyor elbisesini alıp götürüyor,ortada kalıyor..Millet geliyor bakıyor bunda yara mara yoktur..Yani bazı şeyler oluyor ki sen ne tedbir alırsan al kaderin hükmü yerine geliyor..

Mehmet Ali Brand:Hiç resmi evliliğiniz olmadı..

Müslim Gündüz:Hayır..Niye?Ben resmi evliyim ya..

Mehmet Ali Brand:Ha siz şu an da resmi evlisiniz?

Müslim Gündüz:Tabi,hayır..şimdi resmi evliyim ben..

Mehmet Ali Brand:Peki,o dönemde resmi resmi evli miydiniz?

Müslim Gündüz:Vardı tabi,resmi evliydim ben..

Mehmet Ali Brand:Ha yani resmi evliyken Fadime Şahin’i..

Müslim Gündüz:Efendim dedim ya..laiklerin hiç sormaya hakkı yok..

Mehmet Ali Brand:Ya yok..kafamız bunlara işlemiyo galiba..

Müslim Gündüz:İşlemiyor yani ne yapayım ben..Kurban olduğum Allah..70 sene Müslümanların içinde yaşamışsın..

Mehmet Ali Brand:Peki şimdi de evlisiniz ama..

Müslim Gündüz:Evet,evliyim..

Mehmet Ali Brand:Evlisiniz..Benim şu en son çok merak ettiğim bi şey var..bu kadın konusu ee kadından mı korkuyorsunuz..kendinizden mi..çünki hani..

Müslim Gündüz:Ne kadından korkuyorum ne kendimden korkuyorum..

Mehmet Ali Brand:Nefsinizden mi korkuyorsunuz..bu kadar şey oluyo..

Müslim Gündüz:Bakın mesela..

Mehmet Ali Brand:Aman tehlikeli,aman yaklaşmasın,aman şey olmasın..

Müslim Gündüz:Tehlikeli değil,sınırlar var..ya mesela sizin ee şeyinizden bahsettiniz..danışman mı dediniz?

Mehmet Ali Brand:Asistanım.

Müslim Gündüz:Asistanı..asistan bacımız çarşaf giyse gelse burya..ona hiç itiraz etmem..isterse şurda otursun..çünkü dış kıyafettir o..dış kıyafettir..Allahın emrine uymuştur..O kendisini tesettüre büründürmüştür..benim için onun,ona bakmak hiç bir zarar vermiyo..ama çarşafı giymediği zaman..tesettür çarşaftır sonra..Kemalist nurcuların zannettiği gibi manto falan değildir..Veya Kemalist nurcularınzannettiği gibi..

Mehmet Ali Brand:Yani türban değil..

Müslim Gündüz:Bunlar,bunlar İslami tesettür değil..ama bu nedir..şudur..

Mehmet Ali Brand:Siz o zaman başbakanın eşini,Abdullah Gül’ün eşini falan..onlarınkini şey görmüyorsunuz..

Müslim Gündüz:tam İslami tesettür değildir..onu kendileri de kabul ederler..Bir zamanlar Ankara’da bir levha vardı radyo evinin önünde..tek radyo evi vardı..Tek radyo evi vardı Sıhhıye’de..şimdiki adliye binasının karşısı..oradan şeye konservatuara doğru gelirken bir levha vardı diyor ki,trafik kaidesi<sola dönmek için sola yanaşınız>Muzibin biri de gitmiş dibine yazmış..ismet İnönü..Şimdi müsade edin fıkrayı bağlıyacağım..Şimdi sağa dönmek için sağa yanaşmak lazım..Türban da manto da sağa yanaşmadır..Bu tasvip ederiz..baş açık mı gezsin,türbanlı mı..elbette türbanlı..efendim entariyle mi gezsin,mantoyla mı..niye çünkü sağa dönmek için sağa yanaşıyor..

Mehmet Ali Brand:Yani,daha sudan diyorsunuz..dönüyo..

Müslim Gündüz:Yani bütün Müslüman hanımlar bilsin ki çarşaftan gayrisi İslami kıyafet değildir..

Mehmet Ali Brand:Sizin Türkiye’niz zaten şeriat kanunlarının geçerli olduğu,herkesin çarşafa girdiği,yani bizim kafamızda ki Türkiye’nin yüz yüz farklı şeyi..

Müslim Gündüz:Evet yani 80 senelik Türkiye..Türkiye Cumhuriyeti malasef bakın mesela darbelerle yüzleşiyoruz değil mi..Sen niye deşiyorsun..söyliyeyim mi,söylemiyeyim mi..Şimdi bak darbelerle yüzleşiyoruz..Türkiye’de ilk darbe ne zaman olmuştur..Türkiye’de ilk darbe 1 Kasım 1922’de olmuştur..1 Kasım 1922’yi mahkeme salonuna taşımıyan hiç bir darbe davası dibe inmiş değildir..

Mehmet Ali Brand:Nedir o tarih..hatırlatın bana..

Müslim Gündüz:Sultan Vahdettin’in tahtan düşürülmesi hadisesi..

Mehmet Ali Brand:Anladım.

Müslim Gündüz:Sultan Vaddettin şimdi iyiydi,kötüydü,eğriydi,büğrüydü o ayrı mesele..o günün hükümdarı mı..bir devlet reisi mi,Osmanlı imparatoru mu..evet..bir paşasını çağırıyor,veya paşalarını çağırıyor..çünki bir paşa değildi..paşalarını çağırıyor..münhasıran birine diyor ki Anadolu’ya geçin size bütün,bugüne kadar hiç kimseye vermediğim selahiyetleri yazılı olarak veriyorum..sizin yol masrafınızı veriyorum..ordaki masraflarınızı veriyorum..Anadolu’yu ayaklandırın gelin Payitaht İslamı kurtarın..Paşa geliyor burada..Zaten o gelmezden evvel de ayaklanma başlamış,Müdafa_i Hukuk cemiyetleri vesayre Rumeli,Anadolu hep ayağı kalkmış..Münferit kıyamlar başlamış..Yani Mustafa kemal’den çok evvel..O da geliyor kendi maiyetiyle beraber Osmanlı ordusunun hepsi birer paşası..o günün mayası,kıvamı olarak bu hareketi canlandırıyorlar..ondan sonra,ondan sonra diyor ki ben devlet reisini tahtan düşürdüm..ve yurt dışına sürgün ediyorum..bunun adı nedir?

Mehmet Ali Brand:Bu darbedir diyorsunuz?

Müslim Gündüz:Bunun adı nedir..

Mehmet Ali Brand:darbe..ben aynı fikirde değilim Müslüm bey siznen ama bunu şey yapıyosunuz..Peki şu anda aklıma geldi..Gene kadına takıldım..Bi mahkemeye gitseniz kadın hakim veyahutta ölümcül durumdasınız,hastaneye götürdünüz..sizi bi kadın doktor geldi”hayır ben ölecem kardeşim,kadın doktor bana dokunamaz”der misiniz?

Müslim Gündüz:Bakın bunlar hep malumat noksanlığından..Sizi itham etmiyorum..biliyorum ki siz dinleyicilere malumat vermek istiyorsunuz..Tıpta,tıpta en namahrem bir uzvu da,tıbbın icabı ise en namahrame gösterebilirsiniz..mesela hanımın zührevi hastalıklardan bir rahatsızlıklardan bir rahatsızlığı var..doğumla ilgili bir hastalığı yani kadın hastalığı var..bi doktor var erkek.,eğer başka bir alternatif yoksa yani hanım yoksa hiç endişesi yok o meselede götürürsün ve ben de,ben de mesela prostat ameliyatını başka alternatif yoksa iyi bir operatörse bir hanıma gayet rahat olurum..evet yani bunda İslamın..

Mehmet Ali Brand:Ama bi taraftan da tokalaşmam diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Tokalaşma..bakın tokalaşma ihtiyari..bir şey zaruri bir değil..tıbbi bir hadise değil..tokalaşırım da yani..Ben hanifi olduğum için tokalaşırım..şimdi sizin asistanınız çarşaf giyse buraya gelse,isterseniz deneyin…

Mehmet Ali Brand:Valla çarşaf giyip gelmeye kalkar.

Müslim Gündüz: Çarşaf giyse buraya gelse benim dünya ahret bacımdır..ben onla tokalaşırım..benim abdestimi bozmaz..şafi olsa bozar da benim abdestimi bozmaz..hanifi de tokalaşmak hanımla abdesti bozmaz..

Mehmet Ali Brand:Ben bu şey de bakıyorum da..cübbeli aklıma geldi…o alem bi insandı..yani bambaşka şeyde..

Müslim Gündüz:Allah hayırlısıyle kurtara.Ben onun hakkında yapılanların hepsinin iftira olduğunu inanıyorum..

Mehmet Ali Brand:Öyle mi?

Müslim Gündüz:Evet,tamamı iftiradır..

Mehmet Ali Brand:O kadar..Müslim bey çok çok teşekkürler..Bi kısa aram var ondan sonra teşekkür edicem size..Sevgili seyirciler bu programı dediğim gibi sitemize girip izliyebilirsiniz..Eee istediğiniz alıntıları yapabilirsiniz,eleştirebilirsiniz,övebilir veya yerden yere vurabilirsiniz..bütün bunlar Müslim beyin görüşleriydi ve Müslim Gündüz’ü biz şimdiye kadar heralde bilmiyorum siz daha önceden tanıyor olabilirdiniz ama ben şimdi çok daha yakından tanımış oldum..Herkes kendi görüşünü açıkça söyliyebilme hakkına sahip olmalı bu ülkede..Sevgili seyirciler programımızın sonuna geldik.Müslim bey çok teşekkürler ee tamam dediğiniz doğru biz küçüğüz marjinaliz ama görüşlerimiz var..

Müslim Gündüz:Kimsenin şahsiyle şeyimiz yok..bakın ben bilmiyorum vaktiniz var mı..çok kısa bir iki elime edeyim..bir iki kelime..

Mehmet Ali Brand:Bir dakkam var..

Müslim Gündüz:Bir dakkaya sıkıştırırım.

Mehmet Ali Brand:Peki.

Müslim Gündüz:Ee bakın Oğuzhan bey..dahiliye vekilliği yapmış..

Mehmet Ali Brand:Asiltürk..

Müslim Gündüz:Asiltürk..Bu Oğuzhan bey bir dahiliye vekili olarak istihbarat örgütlerinin kendisine verdiği malumat ile diyor ki”Müslim Gündüz astsubay emeklisidir ve MİT’e çalışmıştır”.Oğuzhan beyin ondan sonraki konuşmalarının hepsinin kalitesi bu..bu kadar oluyor..Bi dahiliye vekili benim astsubay emeklisi olmadığımı..

Mehmet Ali Brand:Siz birebir duydunuz mu?

Müslim Gündüz:Tabi,televizyonlardan söyledi.

Mehmet Ali Brand:Anladım.

Müslim Gündüz:Ha ondan sonra İlnur Çevik..Bakın bizi orada Kocatepe camiinden götürürlerken ee polis otobüsüne bindirdikleri zaman polisle itiş kakış polis otobüsüne bindirdiklerini 75 milyon insan gördü ve halen mevcut duruyor,isteyen bakabilir..

Mehmet Ali Brand:Anladım.

Müslim Gündüz:Bu kadar açık bir yalan..

Mehmet Ali Brand:İlnur’a da soracam ben bunu..ilnur tanıdığım bir insan..

Müslim Gündüz:Doğrusu ben İlnur Çeviği kaliteli bir insan biliyordum..Gene kanaatimi değiştirmek istemiyorum..

Mehmet Ali Brand:Yok..kaliteli bir insandır ama..

Müslim Gündüz:Ama bu kadar bariz bir yalan söylenmez..Belki yanlış malumat almıştır..Ben cidden İlnur beyden katiyen bunu beklemezdim..Yani ondan sonra sarmısak için size verdim..

Mehmet Ali Brand:Bunu aldım..

Müslim Gündüz:Bir tek asker kökenli şeyimiz yoktur..Şimdi Şeref Malkoç’ta bana yeni gelen bir haber,sizinle konuşurken bana haber geldi..

Mehmet Ali Brand:Ooo.

Müslim Gündüz:Beyaz tevede konuşmuş ve bize vermiş veriştirmiş..Ben Şeref Malkoç’a hiçbir şey demiyorum..Ama çok yanlış yapıyorlar ve yalan söylüyorlar..Ve lütfen bir telefonum herkeste var.Telefonumu kaç senedir,17 senedir değiştirmemişim..17 senedir..

Mehmet Ali Brand:Arasın cevabını vereyim diyorsunuz..

Müslim Gündüz:Evet.İnsan lütfeder bir telefon eder bennen konuşur..

Mehmet Ali Brand:Hayır.Bir şey söyliyecem gelin şeyi bu arkadaşlarımızı toplıyalım hep beraber konuşalım..Niye öyle dedi,o niye böyle dedi..Var mısınız?

Müslim Gündüz:Biz her zaman hazırız..

Mehmet Ali Brand:Okey oldu ben kendilerine sorucam gelirlerse..

Müslim Gündüz:Gelirlerse ben burdayım.

Mehmet Ali Brand:Ekranlarımız açık.

Müslim Gündüz:Gelirlerse ben burdayım.Kazan’ı ondan sonra Şeref Malkoç’u bugüne kadar konuşmamıştı o da..

Mehmet Ali Brand:Herkezin söz hakkı var..

Müslim Gündüz:Oğuzhan Asiltürk’ü ve bunların geleceğine asla ihtimal vermeyin..Çünkü bunlar arkadan iftira edenler..buyursunlar..

Mehmet Ali Brand:Görüşücez..Müslüm bey çok çok teşekkürler,programımıza geldiniz.Sevgili seyirciler iyi akşamlar..Son derece ilginçti.Ben çok şey öğrendim..dediğim gibi küçük olabilir,marjinal olabilir ama insanlar görüşlerini açıklıyabilmeliler.iyi akşamlar efendim..

Dinliyen:ot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :