Soylu ne diyor..

Bu millet size yani AKP’ye ne,ekonomi ne o ne bu PKK’yı bitirin diye oy verdi..Cumhur ittifakına bu yüzden oy verdi..PKK,PYD bitsin diye..Bunlar AKP iktidarında bu kadar güçlendi..Önceden de vardı ama en çok AKP iktidarında bunlara yol verildi..HDP’liler Selahattin Demirtaş’lar,Pervin Buldan’lar açıktan yıllarca çıkıp askerimizi,polisimizi şehit edenleri övdüler.Biz sabrettik..Devlet var..Mücadele görevi devletin askerinin,polisinin dedik..
Siz şimdi şehitlerin ardından Pervin Buldan’ı arayıp tehdit ediyorsunuz..Bu ne?Bu ülkenin içişleri bakanı arayıp birini tehdit ediyor..Milletvekiliymiş değilmiş umurumda değil de..Herhangi birini..Bu nasıl olur..Ve illere talimat verdim CHP il başkanlarını şehit cenazelerine almıyacaklar diyorsunuz..protokole almıyacaklar..
Muharrem İnce’ Diyarbakır’da miting yaparken eşi Ülkü hanım gidip Selahattin Demirtaş’ın eşini,evini ziyaret etti ya..Bu yaptığınız ondan bile kötü..Muharrem İnce bu ülkenin Cumhurbaşkanlığına aday oluyor ve eşi PKK’ya övgü düzen Selahattin Demirtaş’ın evine ev ziyaretine gidiyor..O da bu nasıl şeydi..Bu da bu nasıl şey..
İllere talimat verdim CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almıyacaklar diyorsunuz..Bu nasıl bir talimat..Şehit o CHP il başkanının oğluysa,kardeşiyse?
İçişleri bakanı nasıl böyle talimat verir..Bu nasıl bir şey..Siz bu ülkeyi böyle küçük düşüremezsiniz..Bu ülkenin içişleri bakanı böyle bir talimat veremez..Hiç bir ülkenin hiç bir bakanı böyle bir talimat veremez..Böyle talimat mı olur..
Siz PKK’yı PYD yi vesayre terör örgütlerinin hepsini vurun..Kökleri kazınsın..Bir daha dünya desteklese de kendilerine gelemesinler..Öyle vurun ki dünya bu örgütlerden umudunu kessin.Ülkemizden elini çeksin..Kanunlarla..Bu ülkenin askeri,polisi kanunlara uygun olarak mücadeleyi yapar..Ama böyle talimat..
Bu yaptığınız çok şahsi görünüyor..Devleti,hükümeti,milleti küçük düşüren..Dünya’ya karşı imajı iyice dibe vurduran bir açıklama..Ve niye şimdi..İlk kez şehit olmadı..Siz de dün İçişleri bakanı olmadınız..Daha önce arasanız Buldanları vesayre duyulurdu..Ne ki bu..amaç ne?Bakan olmak için desem siz Parti Başkanlığı yapmış kişisiniz..Zaten milletvekilisiniz..Başka mevki desem bu yaptığınız kim de iyi karşılanır ki..Bu hem ülkeyi hem hükümeti zora sokan bir durum..Bir de önce Pervin Buldan’ı telefonla aramışsınız..Yetmiyor bi de talimat veriyorsunuz..
Muharrem İnce’nin eşinin Demirtaş’ın evini ziyarete gitmesi bence Amerika’ya,İsrail’e mesaj..Zaten Demirtaş’ı ziyaret etti..bi ittifak var..da..

Sizin bu yaptığınız hiç bir tarafa değen bir şey değil..Çok anlamsız..
.
Ve siz bu açıklamayı yaparken sizi alkışlayanlar..Şehitler bizim ama bu açıklamayı alkışlamak..

(devam edecek-düzeltme)

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :