Tek Cumhur olarak diyorum ki..

Tek Cumhur olarak Süleyman Soylu’ya diyorum ki:

Bir ülkenin içişleri  bakanı olarak”şehit cenazesi kesin olacak ta protokol şöyle olacak”derken kendi sesinizi duyuyor musunuz?

Bu millet FETÖ’yü kendi besledi..Ve”altı ibadet,ortası ticaret,üstü ihanet(Erdoğan’ın sözü)”oldu.

Bu millet FETÖ’yü önce yedi,sonra kustu..Kendi,kendi içinden çıkardı,besledi,büyüttü..sevdi..saydı..yedi..hazmedemedi kustu..

FETÖ askerin içinde,polisin içinde,yargının içinde..vs..vs..vs devletin içinde her kademeye yerleşti..Devlet kustu..

FETÖ hep varmış ama en çok AKP zamanında beslendi,büyüdü….

15 Temmuz oldu..FETÖ darbe yapmaya kalkı..Hep birlikte olmaz dedik olmadı..Sonra en çok AKP,FETÖ’den nefret etti..AKP’nin nefretinden bize sıra gelmedi..

PKK..AKP iktidarında bu devletten toprak alıp Kürtlere devlet kuracağım diyen PKK en güçlü dönemlerini yaşadı..İllerde hendekler kazıldı..Asker,polis..bu devletin güvenlik güçleri seyretmek zorunda kaldı..HDP’li milletvekilleri açık açık PKK’yı destekledi..Şehit cenazeleri kalkarken bile susmadılar..Bunların hepsi AKP iktidarında oldu..

Şimdi Süleyman Soylu,bu ülkenin içişleri bakanı ne diyor..?Önce Pervin Buldan’ı aramış,özeti bundan sonra size yaşama hakkı yoka gelen bir konuşma yapmış..Kendi anlatıyor”Pervin Buldan’ın söylediklerinden daha fazlasını söyledim”diyor..”Ağrı Beyazıt’ta katledilen kardeşimizin 10 tane çocuğu vardı”diyor..Vardır..Burdan da şu sonuç çıkıyor bugüne kadar o şehitlerin anneleri,babaları,kardeşleri,oğulları,kızları Pervin Buldan’ı aramadı,Selahattin Demirtaş’ı aramadı..Sizin kiminiz şehit düştü de Pervin Buldan’ı aradınız..Bu ülkede çocuklarını toprağa vermiş 1000’lerce anne baba var..Onlar susarken siz ne diyorsunuz..?

Valilere müsteşarım üzerinden talimat verdim CHP’li il başkanları şehit cenazelerinde protokole alınmayacak diyorsunuz..CHP’liler şehit olunca ne olacak..?Şehit cenazelerini AKP’nin şehit cenazesi sen geç sen geçme,CHP’nin şehit cenazesi sen gel sen gelme mi diyeceğiz..?Ya da CHP’liler şehit olmuyor mu…?

Süleyman Soylu’nun bu iki açıklaması da kasıtlı,hesaplıdır..Seçimin ardından böyle açıklama..Bir de durumu garantiye almak için önce Pervin Buldan aranmış..Bu bilerek hesaplı yapılmış..Sonra CHP’yi şehit cenazelerinden uzaklaştırma talimatı..Bunlar bilerek hükümeti zora sokmak için yapılmış eylemler..Bunun diğer partilere zararı yok..AKP’ye zarar verir..Devleti küçük düşürür..Bugün AKP’li üst düzeylerden açıklamalar var.Süleyman Soylu bunu hangi olayın ardından söylemiştir ona bakmak lazım diyorlar..Ağrı’da ki şehiti kastediyorlar..Hangi olaydan sonra söylendiğinin zerre önemi yok..Bunun bahanesi yok..Bu ülkenin içişleri bakanı ya da her hangi bir yetkilisi böyle bir açıklama yapamaz.. Birini arayıp hııımmm diyemez..

Tek cumhur olarak talimatımdır..Süleyman Soylu 3 gün kaldı-5 gün kaldı denilmiyecek hemen içişleri bakanlığından istifa edecek,yeni kabinede yer almıyacaktır..Bundan sonra devleti zora sokacak,küçük düşürecek davranışlarda bulunan devlet erkanı,hükümet erkanı bedel ödiyeceklerdir..

Tek cumhur olarak talimatımdır..Bu ükede Amerika ve İsrail’in kurmak için uğraştığı devletin askeri PKK ve PKK’nın siyasi hali HDP yetkilileri yaptıkları açıklamaların,davranışların bedelini kanun dahilinde ödiyeceklerdir..

Tek cumhur olarak talimatımdır..Bu ülkede Cumhur başkanlığına aday olup kendi miting yaparken eşi PKK’yı övenlerin evlerini ziyaret eden siyasiler bedel ödiyeceklerdir..Sandıkta..

Devam edecek-düzeltme..

Yazan:Cumhur-ot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :