3 isim 3 hikaye..Canan Karatay..Elif Güveloğlu..Yavuz Dizdar..

Ben malum epey bir kanserim..3 yılı geçti hep kemoterapi alıyorum..hiç ara vermedim..kemoterapi öncesi önce kan tahlili yapılıyor,değerlere bakılıyor uygunsa doktor kemoterapi için onay veriyor..benim almadığım ilaç kalmadı gibi..başında 21 günde birdi..sonra bazı ilaçlar her haftaydı..bir ara 15 günde bir aldım..şimdi 21 günde bir alıyorum..bu seferki ilaç öyle..her kemoterapiden önce kan verdim..2-3 ay önceydi..kan verdim..hocaya gittim..hoca baktı..değerler altüst..karaciğerin durumunu gösteren değerler karaciğer vah vah diyor..hoca sordu”bitkisel bir şey mi kullandınız”yok dedim..gerçekten kullanmadım..her ilaçtan önce eğitim hemşiresi o ilaçta ne yasak ne değil eğitim veriyor ben de uyguluyorum..çünkü ilacın etkisini azaltan,yok eden yiyecek,içecekler oluyor..ben etkisi belli olan dışında bilinmeyen gıda ya da içecekleri de kullanmıyorum..Hoca acilinden karaciğerle ilgili bütün testleri..ultrason vs..istedi..yeniden kan tahlili istedi..sonuçlar çıkınca gittim..sorun yok..değerler düzelmiş..sonra düşündüm..ben o 21 gün farklı ne yedim ne içtim..Seni gidi Canan Karatay..Canan Karatay’ın diyet kitabını almıştım..diyeti uygulamadım ama sabah tereyağına yumurta kırdım yedim..omlet yaptım yedim..zararı yokmuş..ne zararı yok..tamam ben hassasım diyeyim de..bana yumurta yasak değil..kolayıma geldiği için her gün de değil..bu kadarı benim karaciğerimi o hale getiriyorsa..ben anlamıyorum..para için desem sanmam..itibar için desem olan yetmiyor mu..medyatik olmak için desem..bu yaştan sonra olsa ne olmasa ne..Diyet kitabını da çöpe attım..ben hiç bir kitabı çöpe atmam..ama bunu kimse okur mokur..gerek yok..

Ben kanser olduğumu anlamıştım ama tedavi görmeyecektim.Hastane de geçen hayat istemiyorum..Teşhis koyulmadı ama biliyorum kanserim..Tedavi olmayacağım ama dışarıdan farkedilmeye başlanınca aile anlayınca mecbur kaldım..üniversite hastanesine gittim..bakıldı edildi son evre..ama yine kemoterapi almak istemiyorum..ama kanser olunca da ölünmüyor vs..o sıra Elif Güveloğlu nun kitabını aldım..ikide bir benim babam fitoterapist(galiba öyle yazıyordu..bitki uzmanı..kitabı çöpe attım bakamıyorum ama bitkilerle ilgilenen kişi) iki de bir benim babam…gıcık oldum ama kanser de bitkilerle tedavi edilir gibi görünüyor..muayenesini aradım..çıkan asistanı,sekreteri..bir bayan açtı..sordum hani nasıl oluyor,nedir diye..”sonuçlarla geliyorsunuz..doktor hanım bakıyor..eğer gerek görürse bir kaç kür kemoterapi alıp öyle geliyorsunuz..”…hadi ya..geliyorum sonra 1 kaç kür kemoterapi alıp biraz iyileşiyorum..sonra gelip senin ilaç dediğin otu çöpü bi dünya para verip alıyorum..sana da bi dünya para veriyorum..

Sonra Ümit Aktaş’ın muayenesini aradım..muayene derken internette olan telefon numaralarından aradım..ofiste olabilir..orda telefonu açan kişiye durumu anlattım..siz kemoterapinizi alıp,tedaviyi görüp geliyorsunuz dedi..yani gelin tedavi ederiz değil..koruyucu tedavi gibi bahsetti..

Ben bunların üzerine tedaviye başladım..

Kemoterapi öldürüyor o doğru..ama kanserin başka ilacı yok..ben cilde de metastaz yaptığı için kanseri naklen izliyorum..ilerlerken..gerilerken..Kemoterapi vücuda çok zarar veriyor..mesela damarlara çok zarar veriyor ama ömrü de uzatıyor..ben sürekli alıyorum..ama 10 yıldır ara vererek devam eden bir çok hasta görüyorum..benim kendi tercihimdi,bile bile ladesti..ama Yavuz Dizdar ne diyorsunuz..ne yapmaya çalışıyorsunuz..devlet,ilaç fimaları..hastaneler ..Allahım herkes üç kaçıtçı bir siz mi değil..niye doktor oldunuz ki..

Üçünüze de söylüyorum..para için yapmayın..itibar zaten sağlamıyor yapmayın..medyatik olmak için yapmayın..hiç birşey için yapmayın..neredeyse her evde bir kanser hastası var..utanmıyor musunuz..bunun üzerinden fayda sağlamaya..

Demedi demeyin..başınıza gelir..hastaneye gidemezseniz..gerçi gidersiniz de..Türkiye de kazandığınız paralarla başka ülkelere koşa koşa gidersiniz..

Yazan:ot

İnternette Elif Güveloğlu’nun ismini gördüm..yazasım geldi..

“3 isim 3 hikaye..Canan Karatay..Elif Güveloğlu..Yavuz Dizdar..” için 3 yanıt

  1. Merhaba. Yazınızı okudum ama Canan Karatayın dediklerini yapıb hastalıklarından kurtulan iki insan tanıyorum. Hatta saglikli yasiyoruz instagram hesabını yönetiyorlar. Onlar iyileşmiş. Neden bu kadar kötü bahs ediyorsunuz bu doktorlardan?

  2. Kemoterapide nar yasak .Nar suyu da ekliyor meyve kürüne.Bilmiyor mu tedavi protokolünü acaba?Hastanın da güveni kalmıyor.Bİr başka ftoterapist de yeşil çay iç diyor kemoterapi alan hastaya .Yani bana. Ben kendi doktoruma sordum olmaz diyor. Hal böyleeyken Elif hanım ın kitabı , diğerlerinin tedavi şekli hastaya değil de sağlama öneri şeklinde anlaşılan.Tedavi protokolünü bozmak aklı başında bir hastanın yapamayacağı ,yapmayacağı iştir.Diğerleri de hastanın sömürülmeye çalışılmasıdır.Yazıktır.Yapmayınız.Gerçek tedavi için çalışmalar yapılmasını elbette destekliyorum.KEMOTERAPİNİN kolay yoldan ve tam da 12 den vuran bir tedavi şekline görevini devretmesini çok isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :