Güne-dem…

Gezi davasından tutuklu Osman Kavala beraat etti..aynı gün 15 Temmuz la ilgili tekrar tutuklandı… Gezi davasında toplam 16 kişi yagılanıyormuş..Bunların 6 sı yurtdışındaymış(firari)..10’u Türkiye’deymiş…. Bu on kişiden tek Osman Kavala tutuklu yargılanıyor..29 aydır tutukluymuş..

Osman Kavala 1957 doğumlu..Robert Koleji mezunu..İngiltere de Manchester Üniversitesi Ekonomi Bölümünde okumuş..1982’de babasının ölümünden sonra şirketlerin başına geçmiş..KVK Turkcell’in ortaklarından..Commodore 64’ü Türkiye’ye getirmiş..Aksu Enerjiyi kurmuş..Türkiye’ye ilk navigasyonu getirenmiş..12 Eylül sonrası İletişim Yayınlarını kurmuş..Aras Yayıncılık’ın ortaklarındanmış..Az buz adam değil yani..Eğitimli,akıllı..becerikli..

İYİ Parti Balıkesir milletvekili İsmail Ok İYİ Partideki bütün görevlerinden istifa etti.. Sebeplerinden biri Sorosçuların partide görevlendirilmesi..Kastettiği Hasan Seymen’miş.. Hasan Seymen “Denge ve Denetleme Ağı” diye bir sivil toplum kuruluşunda görev almış..Bu kuruluşu Soros’un finanse ettiği biliniyormuş..Hasan Seymen İYİ Pati Genel Başkan Yardımcısıymş ve bu göreve Meral Akşener getirmiş..Hasan Seymen’de az buz adam değil..Avukat..Gençliğinden itibaren sivil toplum kuruluşlarında çalışmış..siyasetin içinde olmuş..

1984’te Amerikalı iş adamı George Soros”Açık Toplum Enstitüsü’nü”kurmuş..George Soros Amerikalı bir iş adamıymış..

2001’de Can Peker ve Oğlu Kerem Peker Açık Toplum Enstitüsü’nün temsilciliğini Türkiye’de açmışlar..Can Peker 1942 Eskişehir doğumlu Robert Koleji’nden mezun.Berlin Teknik Üniversitesi,Yıldız Teknik Üniversitesi,Colombia Üniversitesi’nde okumuş..Doktora yapmış..Makine Mühendisi..Babası fabrikatör..annesi kimyager..kendi Henkel’den emekli olmuş..Deniz Baykal’a danışmanlık yapmış:..Çözüm sürecindeki 63 akil insandan biriymiş..Birçok sivil toplum kuruluşunda yer almış..O da az buz adam değil..

Osman Kavala..Can Peker,Kerim Peker,Prof Üstün Ergüder,İshak Alaton,Leyla Alaton,Murat Sungur bu kuruluşun yönetim kurulundaymış..

Vakıf senedinde”kuruluş amacı”insan hakları,demokrasi ve evrensel değerlere karşı daha duyarlı bir toplum yaratma hedefli projeler gerçekleştirmek ve maddi olarak bunlara destek vermekmiş..

Bu vakıfta FETÖ bölünmesi yaşanmış..Yaılanlara göre..Can Peker FETÖ tarafında,Osman Kavala karşıt taraftaymış..

Gezi olaylarında..Gezi olaylarının tamamında 16 kişi yargılanıyor..bunlardan sadece OSMAN KAVALA tutuklu..29 ay boyunca tutuklu..sonra mahkeme beraat kararı veriyor..kanunen hakimler bu tutuklu olanların dosyalarına bakarlarmış..her ay bakıp tutuklu kalmasına karar veriyorlar sonra gerek yok diyorlar..Osman Kavala’nın avukatları bile bu beraat kararını beklemiyormuş..Sonra daha çıkmadan 15 Temmuz’la ilgili yeni tutuklama kararı çıkmış ve Osman Kavala içeride kalmış..(Osman Kavala beraat edince Cumhurbaşkanı Erdoğan olumsuz konuştu..Sonrasında yargı onun dediğini yaptı konuşmaları da oldu..onun yüzünden tekrar tutuklama kararı çıktı dediler..yargı siyasetin emrinde dediler vb..)..

Osman Kavala “Gezi’yi desteklemiştir”de değilim..Desteklemiştir de tek o desteklememiştir..Niye tek o tutuklu..Osman Kavala yurt dışından gelmiş teslim olmuş..Kaçmak gibi bir derdi de yok..Suçludur değildir bilmiyorum da…Bu kadar süre içeride tutulup sonra kanıt yetersiz diye beraat ediyorsa..hakimlerden değil de avukatından şüphelenirim..Adam zengin,eğitimli..Dünya’yı tanıyor..Beraat etmesi değil de içeride o kadar süre kalması bence çok şüpheli bir durum..Şimdi de 15 Temmuz’dan içeriye alınmış…Avukatlarını değiştirsin..Gerçekten..Tüm Türkiye’de yapılan eylemler var ama tek kişi tutuklu…Hadi canım…Gezi olayları ilk 2-3 gün sonrasında bence de Türkiye de Arap baharı başlatmak isteyen gerzeklerin devraldığı eylemler..Gerzeklerden kastım üst akıl denilen gerzekler..Türkiye de ARAP BAHARI nasıl olacaktı ki..biz ARAP değiliz..

Osman Kavala,diğerleri…suçludurlar değildirler..de..ne çok insan ziyan olmuş.eğitimli,çağdaş,becerikli insanlar..ülkeye çok faydası olan olacak insanlar..Ülkeyi bölmeyi beceremediler ama çok zayiat var..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :