Güne-dem…

Adamın biri dere kenarında oturmuş dereyi seyrediyor..bakmış yukarıdan bir kuru kafa suya kapılmış geliyor..kuru kafa”Allah’ım beterin beterinden koru..Allah’ım beterin beterinden koru”diye diye geliyor..Adam kendi kendine gülmüş..daha beter ne olacak hali belli diye..Kuru kafa”Allah’ım beterin beterinden koru”diyerek gelirken çarpmış bir kayaya darmadağın olmuş..Adam”hımmmm”demiş.varmış beterin beteri..

İnsanın aklına gelir mi”hasta olmamak için hastaneye gitmemek”…Ben 5 yıldır sürekli hastanedeyim..kan ver..doktor kontrolü..şimdi büyük ihtimal kemoterapiyi de erteliyeceğim..Kanser ol koronavirüsten öl..saçma..kanser olabilecek en baba hastalık ama koronavirüs şu an daha tehlikeli..

Haftalar öncesinde..gündem Suriye,Libya,Akdeniz…Şimdi…Bütün Dünya’da tek gündem var:COVİT-19…Suriye’de durum ne..Libya’da Hafter diye bir lüzumsuz vardı..o ne oldu..?bilmiyorum..Karadeniz’de durum ne bilmiyorum..

Koronavirüs bir virüs…fotoğraftaki..atlatacağız da..sonrası..?önceden de salgınlar olmuş..mesela bir İspanyol gribi var 50 milyon insan ölmüş..programlarda öyle diyorlar..Başka salgınlar da olmuş..insanlar ölmüş..ama hiç birinde Dünya bu kadar birbirinden haberdar değildi..

Bugün 46 kişi koronavirüsten ölmüş..toplam da 214 kişi kaybedilmiş..bu salgının ölümsüz geçmesi mümkün değil belli..ama en az zararla geçirmek insanların elinde..günlerdir televizyonlarda sokağa çıkma yasağı ilan edilsin deniliyor..İşi olmayan çıkmasın deniliyor..ama insanlar dinlemediği için sokağa çıkma yasağı ilan edilsin başka yolu yok deniyor..

Sokağa çıkma yasağı ülkede her şeyin durması demek..ekonominin çökmesi demek..zorunlu olanlar çıkmadığında sorun çözülüyor..çünkü hastalık yayılmıyor..ama yok yasak olmazsa çıkacağız mı…?

Can da bizim..vatan da..hem canımızı koruyalım hem devleti..

Düzeltme..devam edecek..

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :