Baro başkanları neden yürür…Hadi diyelim ki yürüdü..Polis neden durdurur..?

Hukümet Barolarda değişiklikler için kanun teklifi verecek..Bu düzenlemelerin içinde çoklu baro olsun da var..

Baro avukatların kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütü..Her ilin bir barosu oluyor..Bir de Barolar Birliği var..hepsinin üzerinde..Metin Feyzioğlu’nun başkanı olduğu TBB(Türkiye Barolar Birliği)..Barolar Birliği ama görünen çok birlik yok gibi..

51 Baro nun başkanı “Savunma Yürüyor”eylemi için Ankara’ya yürüyor….Polis Ankara girişinde durduruyor..Ankara’ya girmelerine izin vermiyor..Aynı saatlerde de Metin Feyzioğlu bazı avukatlarla Anıtkabir’i ziyarete gitmiş..sonra Baro Başkanlarının yanına gitmiş.. baro başkanları da tepki olsun diye sırtlarını dönmüş..başında niye yanımızda değildin diye..

Yürüyüşün sebebi”Çoklu Baro”ya karşı çıkmaları..Verilecek teklifte”çoklu baro olsun”maddesi de olacakmış..Çoklu Baro dedikleri bir ilde birden fazla baro olabilecek anlamına geliyor.. Avukatlar buna karşı çıktıkları için yürüyorlar..Metin Feyzioğlu diyor ki”çoklu baroya biz de karşıyız ama biz bunun olmaması için mecliste çalışacağız..”Teklif henüz tam hazır değil anladığım..çünkü Adalet bakanı Abdullah Gül’de ne belli ki neye karşı yürüyorlar diyor(cümle tam böyle değil de bu anlama geliyor..hani biz bile ne olacağını tam bilmiyoruz diyor)..

Cidden niye yürüyorsunuz..hepiniz avukatsınız..çıkıp çatır,çatır fikirlerinizi,isteklerinizi savunursunuz..yürümek ne..?ortada bir şey de yok..barolarla ilgili değişiklikler olması gerektiğini herkes kabul ediyor..Dünyada da standart bir durum yokmuş galiba..her ülke kendi koşullarına göre düzenleme yapıyor..Hukümet teklifle ilgili partilere gitmiş..barolar birliğine gitmiş..gerçi bu yürüyen barolar bunu kabul etmiyor(barolar birliğini)..bu bile zaten sorun olduğunu gösteriyor..demek ki sistemde sorun var..oturun hep birlikte en iyisini yapın..ama daha hiçbir şey belli değilken yürüyorsunuz..bu gündem yaratmak için yapılır..bi de Türkiyeyi kötü duruma düşürmek için..durum o kadar vahim ki baro başkanları yürüyor….sevmedim sizi…

Polis…?Polis bu yürüyüşe neden engel olur..Onlar yürümesin de..polis niye engel oluyor..avukatlar kanuna uygun olup olmadığını biliyorlardır herhalde..polis müdahale edince görüntünün daha çirkinleşeceğini biliyordur..

Avukatlar neden yürüdü..?Polis neden müdahale etti..?İkisi de iyi niyetli değil..Hepinize talimatım..”AKILLI OLUN”..birlikte ne gerekiyorsa onu yapın…ŞOV”yapmayın..Boşa”RÜZGAR”yaratmayın..

Bir programda Yavuz Ağıralioğlu konuşuyor..İYİ Parti sözcüsü..Libya’ya asker gönderileceği zaman CHP;HDP,İYİ Parti red oyu vermişti.Mevlüt Çavuşoğlu bize geldi bilgi verdi..gelmese evet diyebilirdik diyor..şöyle olmuş..Mevlüt Çavuşoğlu gitmiş..durumu olduğu gibi anlatmış..bütün riskleri de anlatmış..ne sorulduysa cevap vermiş..korkmuşlar..Libya’ya asker gitmesi gerektiği konusunda hepsi hem fikir..Türkiye için bu zorunluluk..ama risk almıyorlar..

Yapmayın.. Bu millet size bedel ödetir..Devlet için millet için yapılması gerekeni yapın..AKILLI OLUN..

Yazan:insanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam önleyici soru :